materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Miuosh w CH FORUM. Zagra koncert w niedzielę 24 września

spot_img

Wrzesień w gliwickim CH FORUM upłynie pod znakiem profilaktyki zdrowotnej. Nie zabraknie również atrakcji dla fanów dobrej muzyki i tańca.

Z danych Krajowego Rejestru Nowotworowego wynika, że w Polsce każdego roku nowotwory wykrywa się u ok. 170 tys. osób, a ok. 100 tys. umiera z ich powodów. Centrum handlowe FORUM w Gliwicach po raz drugi dokłada swoją cegiełkę do programu profilaktyki zdrowotnej, udostępniając tym razem scenę w ramach akcji „Badam, Badam”.

Cykl wydarzeń związanych z profilaktyką nowotworową będzie miał kilka odsłon. W sobotę 16 września na scenie FORUM wystąpią wysokiej klasy lekarze-specjaliści z gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego, którzy podzielą się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych, a konkretnie raka piersi, gruczołu krokowego oraz czerniaka.

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach należy do wiodących w Polsce i uznanych zagranicą specjalistycznych ośrodków kliniczno-naukowych. Specjalizuje się w leczeniu chorych onkologicznie osób dorosłych. Dysponuje nowoczesną aparaturą oraz najwyższej klasy zespołem medycznym i badawczym. W gliwickim Instytucie zatrudnionych jest ok. 1800 osób, w tym 110 naukowców, 30 profesorów, 160 lekarzy i 380 pielęgniarek. Rocznie udzielanych jest tu ok. 200 tys. porad i zabiegów ambulatoryjnych oraz hospitalizowanych jest ok. 35 tys. pacjentów.

Dokładny harmonogram prelekcji 16 września przedstawia się następująco:

12:00-13:30

Wykład dotyczący profilaktyki nowotworu piersi 

dr hab. n. med. Michał Jarząb

13:30-15:00

Wykład dotyczący profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego

lek. Piotr Lelek

15:00-16:30

Wykład dotyczący profilaktyki czerniaka

dr hab. n. med. Grażyna Kamińska-Winciorek

Będzie to także okazja do indywidualnych konsultacji, porad medycznych oraz samodzielnych pomiarów m.in.:

* nauka samobadania piersi na fantomie,

* porady dotyczące programów profilaktycznych w kierunku wykrywania nowotworów,

* wyliczanie wskaźnika BMI,

* pomiar ciśnienia tętniczego,

* pomiar poziomu glukozy we krwi,

* rozdawanie ulotek dotyczących profilaktyki, diagnostyki oraz propagowania NIO-PIB

Akcji towarzyszyć będą warsztaty taneczne, zorganizowane przez gliwicką szkołę tańca Let’s Dance Studio, które odbędą się w Centrum w najbliższą sobotę 9 września od godz. 13:00 do 17:00, a także warsztaty plastyczne dla najmłodszych, które będą miały miejsce równolegle z wykładami zaproszonych lekarzy. Zapraszamy do wspólnej zabawy dzieci i młodzież, które kochają muzykę, taniec i sztukę!

Zwieńczeniem całej akcji będzie wyjątkowy, ekskluzywny koncert „Badam, Badam. Live for Life”, w trakcie którego na scenie gliwickiego FORUM w niedzielę 24 września zobaczymy popularnego śląskiego rapera – Miuosha, mającego na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Katarzyna Nosowska, Kwiat Jabłoni, Smolik czy ostatnio Zespół Śląsk (w niezwykłym i cieszącym się ogromnym zainteresowaniem projekcie muzycznym „Pieśni współczesne”). Koncert Miuosha i towarzyszących mu artystów będą mogli zobaczyć wyłącznie klienci FORUM, którzy w dniach 4-23 września dokonają zakupów w Centrum na kwotę minimum 250 zł (na maksymalnie 2 paragonach) oraz wpłacą 20 zł w formie symbolicznej „cegiełki”, którą należy wrzucić do specjalnej skarbonki, znajdującej się punkcie informacyjnym na terenie FORUM. Dochód ze skarbonki oraz częściowo z koncertu zostanie przeznaczony na potrzeby Górnośląskiej Fundacji Onkologicznej w Gliwicach. Warto zadbać o swoją limitowaną wejściówkę już teraz, gdyż organizatorzy przewidują, że rozejdą się one w błyskawicznym tempie.

– „Badam, Badam” to przykład naszego zaangażowania w sprawy istotne nie tylko z punktu widzenia mieszkańców Gliwic, ale wszystkich osób, które zdają sobie sprawę ze znaczenia właściwej profilaktyki chorób przewlekłych, szczególnie schorzeń onkologicznych. Dziękuję za zaangażowanie ekspertom z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego (oddział w Gliwicach) oraz Miuoshowi, który zgodził się zagrać na naszej scenie w tak szczytnym celu. Nie możemy się już doczekać tego koncertu, na który serdecznie wszystkich zapraszamy! – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Akcji profilaktyki zdrowotnej towarzyszy szereg działań reklamowo promocyjnych w mediach społecznościowych, lokalnych i branżowych oraz na terenie miasta Gliwice.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły