W Gliwicach Sośnicy we włączający się do ruchu samochód osobowy uderzył motocykl. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami trafił szpitala.

8 marca doszło do pierwszego w tym roku poważnego wypadku z udziałem motocyklisty.

Około godz. 16.30 do policji wpłynęło zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na ul. Sikorskiego w Gliwicach Sośnicy.

— Kierujący pojazdem m-ki Rover 22-letni mieszkaniec Zabrza włączał się do ruchu, podczas tego manewru doszło do zderzenia z motocyklem marki Suzuki prowadzonym przez 34-letniego gliwiczanina, który doznał wielonarządowych obrażeń ciała. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Kierującemu samochodem osobowym zatrzymano prawo jazdy. W sprawie wszczęto postępowanie, które dokładnie wyjaśni przyczyny i okoliczności zdarzenia. — relacjonuje gliwicka policja.

Policjanci przypominają — co roku w Polsce w wypadkach ginie około 300 motocyklistów. Wina rozkłada się zarówno na kierowców samochodów, jak i na motocyklistów, którzy poruszają się nadmierną prędkością. Kierowcom przypominamy jakże aktualne hasło akcji profilaktycznej: „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie”

55 KOMENTARZE

 1. Motocykliści powinni obowiązkowo zakładać kamizelki albo mieć kombinezony w kolorze fluo. Sam od dobrych kilku lat nawet jeżdżąc w koło komina ZAWSZE zakładam kamizelkę. I o ile wcześniej często samochody wymuszały mi pierwszeństwo, odkąd jeżdżę w kamizelce NIGDY nie miało to miejsca. Jesteś WIDOCZNY – jesteś BEZPIECZNY. Sam nie raz zaskakiwany jestem przez nadjeżdżającego z naprzeciwka motocyklistę, ubranego w czarny kombinezon i czarny kask na czarnym motocyklu. Mała lampa z przodu to zbyt mało by dostrzec takiego motocyklistę nawet z niezbyt nieodległej perspektywy. Ze smutkiem stwierdzam, że w dużej mierze sami motocykliści nie szanują samych siebie narażając siebie i innych na nieprzyjemne w skutkach zdarzenia drogowe.
  Motocykliści powinni mieć na szybach swych maszyn naklejkę “samochody są wszędzie!!!”.

 2. Nie rozmawiamy tutaj jak poprzednik napisal ,,jakis baran pedzi 200km/godzine,,
  motocyklista to kierowca,w wiekszosci lepiej orientujacy sie na drodze niz kierowca samochodu.
  Npis -patrz w lusterka-to bardzo madra naklejka.
  Tira zobaczysz zawsze bo jest duzy,
  Sa takzwane martwe punkty kiedy patrzysz w lusterka i to jest powod aby czescie patrzec do tylu .

 3. Dlaczego na zachodzie Riders na kurtkach ze skory czesto za 200euro lub wiecej maja zalozone odblaskowe kamizelki za 2 euro? Bo dbaja o swoje bezpieczenstwo i co najwazniejsze jada regulaminowo jak samochodem, tak po miescie jak i autostrada…No ale w polsce to bylby wstyd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here