Superpuchar Polski 2019 w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Mecz Grupa Azoty ZAKSAKędzierzyn Koźle vs Onico Warszawa SixSilver Jubiler Gliwice

W miniony piątek w sieci pojawił się film, na którym znany muzyk, Czesław Mozil zostaje rzekomo uprowadzony przez dwóch osiłków pod Areną Gliwice. Była to zapowiedź akcji „Odkorkuj Gliwice!” organizowanej przez AutoHOP.

Dzisiaj, czyli 16 września, rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji AutoHOP przygotował dla gliwiczan specjalną akcję pod hasłem „Odkorkuj Gliwice!”. Jej celem jest zachęcenie kierowców do odstawienia swoich samochodów i skorzystania z nowoczesnej komunikacji miejskiej, jaką zapewniają busy AutoHOP.

FORUM

Co najciekawsze, w zeszły piątek na fanpage’u firmy opublikowano post z tajemniczą wiadomością o treści: „Gliwiczanie. MAMY CZESŁAWA”. Wygląda na to, że twarzą kampanii będzie Czesław Mozil, który pojawił się na krótkim filmie przedstawiającym scenę „porwania”.

Dziś natomiast wrzucono kolejny film z udziałem artysty, na którym widzimy m.in. reakcję świadków zdarzenia. Przedstawione zostają również żądania rzekomych porywaczy skierowane do mieszkańców Gliwic. Wychodzi na jaw, że Mozil zostanie uwolniony, jeśli ci zrezygnują na tydzień z codziennego używania własnych samochodów.

Spotkaj Czesława Mozila w AutoHOP-ie
To jednak nie koniec niespodzianek. Przy założeniu, że uda się uwolnić Czesława (a coś nam mówi, że tak się stanie!), będzie można odbyć przejazd w jego towarzystwie. Ma on podróżować w jednym z busów AutoHOP-a w najbliższy czwartek. Organizatorzy zamierzają również nagrodzić każdego, kto weźmie udział w akcji – za 10 przejazdów AutoHOP-em kolejne 5 otrzymamy gratis

Cała kampania jest zabawnym i zaskakującym pomysłem na promocję nowoczesnego środka transportu przy jednoczesnym działaniu proekologicznym. Natężenie ruchu w Gliwicach, szczególnie w godzinach szczytu, bywa problematyczne, a pamiętajmy, że 1 bus AutoHOP-a może przewieźć aż 8 potencjalnych użytkowników samochodu. Regularne korzystanie z tego rozwiązania przez wielu mieszkańców w zastępstwie za jazdę własnym autem jest w stanie odciążyć najbardziej ruchliwe ulice Gliwic, redukując emisję spalin.

Akcję „Odkorkuj Gliwice!” warto śledzić na Facebooku, gdzie na bieżąco będą pojawiać się nowe informacje – weź udział w wydarzeniu. Aplikację AutoHOP można pobrać na Google Play lub App Store, a cena każdego przejazdu na terenie Gliwic wynosi 2,99 zł.

3 KOMENTARZE

  1. Serio? Nie ma korków w Gliwicach? To w czym stoję praktycznie codziennie na Rybnickiej? W kolejce do raju, czy może to jakiś zlot miłośników marnowania czasu i paliwa?

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here