spot_img

Na Sikorniku powstały trzy nowe biblioteczki pod chmurką

spot_img

Mamy trzy nowe, gustowne biblioteczki pod chmurką, w których każdy może zostawić książki zalegające na domowych regałach. Może przydadzą się komuś innemu? Taka jest idea plenerowych domków dla książek: „weź książkę, oddaj książkę”. Praktyczne budki zamontowano na Sikorniku w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. 

Nowe biblioteczki stanęły przy placu zabaw (przy ul. Bekasa), przy Przedszkolu Miejskim nr 29 (Sikornik 48) oraz w pobliżu plenerowej siłowni przy alei Sikornik. Podobne budki od lat z powodzeniem służą wymianom książkowym m.in. w parku Chopina czy na placu Grunwaldzkim. Po wybrane pozycje można sięgnąć np. podczas spaceru po parku czy chwili relaksu na ławce, zabrać je do domu pamiętając jednocześnie, żeby po przeczytaniu znów puścić je w „drugi obieg”.

ludzie przy plenerowej biblioteczce
plenerowa biblioteczka przy alei Sikornik

Udogodnień dla miłośników książek jest w Gliwicach więcej.

Przypominamy, że wypożyczone w bibliotece książki można zwracać o dowolnej porze doby do specjalnej wrzutni przy ul. Kościuszki 17 lub w jakiejkolwiek gliwickiej filii MBP (w godzinach pracy placówki). Nie jest konieczne oddawanie książki w tej filii, w której została wypożyczona. Dodatkowo, dla wygody mieszkańców, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 przy ul. Kozielskiej 39 dostępny jest książkomat umożliwiający samodzielny odbiór zamówionej wcześniej książki, oraz trezor biblioteczny, do którego w dowolnej chwili można zwrócić przeczytane tytuły. Urządzenia zamontowano w ubiegłym roku w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Są dostępne całodobowo, niezależnie od godzin pracy biblioteki. 
Z pełną ofertą biblioteki można zapoznać się na stronie www.biblioteka.gliwice.pl

plenerowa biblioteczka przy alei Sikornik

Źródło: UM w Gliwicach
fot. G. Ożga

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły