Dobiegają końca prace przy budowie ścieżki dla rolkarzy w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej. W weekend można testować trasę!

Aktualnie rolkowisko liczy blisko kilometr długości. W przyszłości zostanie rozbudowane o dodatkową pętlę, co w sumie da odcinek o długości 1,5 km. Na ścieżkę najłatwiej dostać się od strony ul. Dębowej. Alejki biegną w części lasu między ul. Chorzowską, Dębową, główną aleją lasu oraz dawnym zameczkiem leśnym. Wzdłuż trasy zamontowane zostały latarnie.

Wykonane prace to pierwszy etap inwestycji. Ich koszt to blisko 400 tys. złotych. Drugi etap, którego realizacja planowana jest za rok, zakłada wykonanie kolejnego odcinka rolkowiska oraz montaż małej architektury.

 

źródło: Urząd Miejski w Gliwicach

28 KOMENTARZE

  1. Byłem, zobaczyłem, zwiedziłem, poczułem … tak mógłbym to okreslić moją wycieczke dzisiaj do parku na trase. Co prawda trasa jak narazie jest malutka choć asfalt ładnie równy i gdy zrobią więcej asfaltu to napewno częsciej tam będę śmigać na hulajnodze. Ktoś zapyta dlaczego na początku napisałem poczułem a no dlatego że dziś efektownie się wyje….łem pierwszy raz od wielu wielu lat, dobrze tylko że tam mało ludzi było i nikt tego nie widział 😉

  2. Pojechałam wypróbować. Jeśli to tam, gdzie jeździłam to nie nazwałbym tego ‘trasą na rolki’. To ścieżka w parku gdzie byłam jedyną osobą na rolkach a do tego 20 osób z psami na spacerze. No i ciężko tam zrobić jakiś dystans.

  3. Pani Amelio. Polakowi można fekalia w paszczę wciskać a będzie się z tego cieszyć. Na szczęście w naszym społeczeństwie są również ludzie, których ten rodzaj “atrakcji” kompletnie nie cieszy.

  4. Tak to zbić można każdy argument Polaka, więc się do niego nawet nie odniosę. Marcin, mnie się wydaje, że próbują cokolwiek zrobić wokół Bravo, żeby w końcu ktoś je kupił 🙂 :-/

  5. Serio? Dojazd tam…. Na tych rolkach też nie będzie najprzyjemniejszy… Wg o tym nie myślą…
    I już widzę te wózki i dzieci biegajace po alejkach.. Tyle z tej trasy dla rolkarzy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here