Rada Miasta Gliwice wyznaczyła targ przy ul. Lipowej i giełdę samochodową przy ul. Błonie na miejsca prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników.

Uchwała Rady Miasta nr XXXIII/699/2022 jest odpowiedzią na przepisy obowiązujące w naszym kraju od 1 stycznia 2022 – Ustawę o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników. Autorzy przepisów chcieli połączyć interesy rolników oraz lokalnych społeczności – stworzyć miejsca bezpośredniej wymiany lokalnych towarów spożywczych, a co za tym idzie również zwiększenie dochodów gospodarstw rolnych.

W efekcie – jeżeli pomysł spotka się z entuzjazmem rolników – możemy zyskać w Gliwicach kolejne miejsca, gdzie bezpośrednio od wytwórców kupimy produkty rolne, spożywcze i rękodzieło.

– Aktualnie czekamy na rolników zainteresowanych sprzedażą swoich towarów: w piątki na terenie targu przy ul. Lipowej oraz w soboty na terenie giełdy przy ul. Błonie. Zainteresowani wszystkie szczegóły mogą uzgodnić pod nr telefonu: 32 279-79-74. – tłumaczy Paweł Tyrakowski, kierownik giełdy w Gliwicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here