Nowy skatepark w Knurowie. Są tam również urządzenia do Street Workout’u

W środę, 19. października o godzinie 11:00, Prezydent Knurowa Adam Rams oficjalnie otworzył i przekazał do użytku mieszkańcom, głównie dzieciom i młodzieży, nowy skatepark zlokalizowany pomiędzy ulicami Klasztorną i 1 Maja, zaraz obok Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. W parku znajdują się również urządzenia do Street Workout’u – ćwiczeń wykorzystujących własną masę ciała.

Podczas otwarcia obecni byli także wiceprezydent Piotr Surówka, sekretarz Piotr Dudło, skarbnik Krzysztof Grzelak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jerzy Pach wraz z radnymi, a także właściciel firmy wykonawczej Adam Marquardt. Osobą prowadzącą był Piotr Skorupa.

Otwarciu towarzyszył efektowny pokaz ćwiczeń kalistenicznych wykonany przez pomysłodawcę obiektu – Kamila Pawlika, któremu towarzyszył Piotr Wojciechowski. Wykonywane przez nich figury wywoływały ogromny zachwyt i podziw, czego efektem były gromkie brawa w czasie i po występie.
Pan Kamil na koniec pokazu wyraził swoje zadowolenie, z faktu że nasze miasto jest w posiadaniu tak profesjonalnego sprzętu, który z pewnością zapewni sportową rozrywkę mieszkańcom.
Swoimi umiejętnościami jazdy na deskorolce pochwaliła się również knurowska młodzież, która po zaprezentowaniu kilku zjawiskowych trików na skateparku przyznała, że w odniesieniu do starego skateparku przy ul. Ogana, nowy ma świetną nawierzchnię i cały jest wykonany profesjonalnie.

W ramach zadania wykonano:
1. wymianę nawierzchni istniejącego chodnika na nową z kostki brukowej wraz z podbudową,
2. alejki o nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową oraz chodnika z kostki betonowej wraz z podbudową,
3. budowę placu sportowego o nawierzchni bezpiecznej wraz z zestawem do ćwiczeń kalistenicznych,
4. wykonanie skateparku betonowo – monolitycznego z następującymi przeszkodami: Bank Ramp, Poręcz prosta, Grindbox, Poręcz „C” rail, Quarter Pipe, Funbox,
5. budowę nowego oświetlenia terenu,
6. budowę kanalizacji deszczowej wraz z zabudową studni kanalizacyjnych i wpustów ulicznych,
7. wycinkę i nasadzenie drzew,
8. elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Wartość robót to 972.634,62 zł brutto.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

103,911FaniLubię
14,799ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły