Czwarta przegrana z rzędu…

Na początku spotkania gliwiczanie narzucili gościom swój styl gry.

W dziewiętnastej minucie błysnął w polu karnym Matej Izvolt, pomocnik Piasta obrócił się z piłką i lekkim uderzeniem przelobował interweniującego Peskovica. Kiedy wydawało się, że druga bramka pozostaje kwestią czasu, w 29 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Fernando Cuerda. „Piastunki” nie zrażone utratą zawodnika wciąż prowadziły odważną grę, kończąc pierwszą połowę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie meczu wydarzenia na boisku przybrały bardzo niekorzystny obrót dla niebiesko-czerwonych – w 48 minucie pada wyrównujący gol dla „Niebieskich”. Ruch przejmuje inicjatywę na boisku. Sultes otrzymuje idealną piłkę od Kuświka i uderzeniem z ostrego kąta wyprowadza ekipę z Chorzowa na prowadzenie. Po drugim trafieniu zespół Jacka Zielińskiego spuszcza nieco z tonu. W 81 minucie, po świetnym zagraniu „Mido”, idealną okazję zmarnował Kędziora posyłając piłkę w trybuny. Minutę później Kusik po kapitalnej akcji z byłem zawodnikiem Piasta, Smektałą podwyższył wynik pojedynku na 3:1.