Dart w Polsce gości już od dłuższego czasu, popularność zyskał dzięki coraz większym sukcesom zawodników z naszego podwórka na arenach międzynarodowych w rozgrywkach Professional Dart Corporation.

Gliwiccy darterzy zaczynali swoje zmagania będąc garstką przyjaciół, dziś mogą się pochwalić, kilkudziesięcioosobową frekwencją na piątkowych turniejach które odbywają się w Klubie Studenckim Spirala. Sympatycy rzucania do tarczy z Gliwic uczestniczą w zawodach rangi Pucharu Polski czy Grand Prix organizowanych przez Polską Organizację Darta na terenie całej Polski.

Dlatego w ich głowach zrodził się pomysł – dlaczego nie zorganizować Pucharu Polski właśnie u nas?

Po rozmowach z przedstawicielami POD został ustalony termin i tak oto w Gliwicach niebawem odbędzie się pierwszy Puchar Polski. Zawody odbędą się w pierwszy weekend września (3-4.09.2022) w Mrowisku przy ul. Pszczyńskiej 85 w Gliwicach. Każdego dnia rozgrywany będzie osobny turniej rankingu Pucharu Polski.

Najlepsi zawodnicy otrzymają pamiątkowe statuetki oraz nagrody finansowe, ich osiągnięcia będą wpisane do rankingu Pucharu Polski, gdzie wiele nazwisk z Gliwic i okolic zajmuje wysokie miejsca. Sami organizatorzy przyznają że realizacja takiej imprezy nie udała by się bez wsparcia sponsorów których lista jest długa oraz wsparcia w organizacji pasjonatów darta z Zabrza i Mikołowa. Żeby wziąć udział w turnieju wystarczą chęci i komplet lotek ze stalową końcówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here