spot_img

2,8 mln z na budowę hali sportowej w Pyskowicach. Wojewoda przekazał czek

spot_img

Dzisiaj, 22 maja, w trakcie uroczystości na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał symboliczny czek na kwotę 2,8 mln z przeznaczeniem na budowę hali gimnastycznej dla uczniów placówki.

W wydarzeniu wzięli również udział poseł Jarosław Gonciarz, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Bartłomiej Kowalski, przedstawiciele powiatu gliwickiego oraz oczywiście jako gospodarz burmistrz Pyskowic Adam Wójcik.

Plany zakładają budowę hali gimnastycznej z boiskiem o wymiarach 20 x 40 m wraz z zespołem szatniowo – sanitarnym. Powierzchnia boiska pozwoli na prowadzenie meczów piłki koszykowej, siatkowej, ręcznej oraz nożnej. Obiekt ma zostać wyposażony w wykładzinę uniwersalną, odpowiednią dla rozgrywek sportowych, zajęć dla rolkarzy, treningów strzelniczych, imprez artystycznych. Obiekt zostanie połączony przewiązką z budynkiem szkoły.

Zdanie wpłynie na podniesienie komfortu edukacyjnego uczniów oraz przysłuży się zdrowiu mieszkańców, gdyż hala w założeniu ma być otwarta również w godzinach popołudniowych oraz w weekendy dla wszystkich zainteresowanych aktywnością sportową. Celami inwestycji są również: wyrównywanie dysproporcji w dostępie do edukacji szkolnej na obszarze miasta, modernizacja przestarzałej infrastruktury sportowej i podniesienia jakości i komfortu procesu edukacyjnego – przekładające się na wyniki egzaminów i poziom kultury fizycznej uczniów. Obiekt zostanie dostosowany do osób o szczególnych potrzebach, co jest bezpośrednią formą wsparcia dla przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu grup szczególnie zagrożonych.

Realizacja projektu planowana jest na przyszły rok, a szacowane koszty wynoszą 6,8 mln zł. Na brakującą część złożą się środki miasta oraz ewentualnie pozyskane z innych źródeł.

Dofinansowanie w kwocie 2,8 mln zł pochodzi z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Olimpia”, obejmującego budowę przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.

Miło nam także poinformować, że również uczniowie Zespołu Szkół im.M.Konopnickiej będą mogli korzystać z nowej, własnej hali sportowej. Powiat Gliwicki, który jest organem założycielskim szkoły, pozyskał na ten cel dofinansowanie z tego samego programu „Olimpia”. Koszty inwestycji szacowane są na 3,3 mln zł, a pomoc z ministerstwa wyniosła 2,4 mln zł.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły