Misie wędrują od przedszkola do przedszkola i zachęcają dzieci do czytania. Trwa ogólnopolska akcja “Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Przedszkola z Gliwic także zaprosiły pluszaki.

Do gliwickiego etapu pod nazwą “Gmina Gliwice czyta małemu misiowi” zgłosiło się kilkanaście placówek.

 “Mały miś w świecie wielkiej literatury” to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka, ks. dr hab. Jana Niewęgłowskiego, prof. UKSW- Dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Doroty Dziamskiej – pedagoga, autora systemu Edukacja Przez Ruch, eksperta MEN.

Patronat honorowy nad projektem „Gmina Gliwice czyta Małemu Misiowi” objął prezydent Gliwic.

W ramach podsumowania projektu każde przedszkole wykona duży portret pluszowego misia oraz ułoży „misiowy wiersz”. Wszystkie zostaną zebrane w całość i stworzą tomik wierszy o misiu. Na zakończenie organizatorzy chcą również stworzyć wystawę prac wykonanych przez dzieci.

Miś wyposażony jest w dzienniczek, w którym dzieci wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, wklejają zdjęcie swojej grupy oraz dedykację na pamiątkę. Odbijają również swoje paluszki umaczane w farbce oraz wpisują samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela swoje imiona.

 

 

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here