Podwójne srebro zdobyli szermierze Piasta Gliwice w Mistrzostwach Polski

Dwa srebrne medale wywalczyli reprezentanci i reprezentantki Piasta Gliwice podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Najważniejsze w roku zawody szermiercze w tej kategorii wiekowej odbyły się w weekend, 28–29 stycznia, w Mielcu.

Rywalizowało w nich łącznie 80 czołowych szpadzistek i 74 szpadzistów z całej Polski. Na drugim stopniu podium stanęły dwie drużyny Piasta – żeńska i męska.Pierwszego dnia mistrzostw (w sobotę, 28 stycznia) rozegrano turniej indywidulany. Do finałowej ósemki z Piasta Gliwice zakwalifikowało się dwoje wychowanków trenera Wojciecha Kozioła – Wiktoria Jędrzejec i Paweł Klytta, którzy zajęli odpowiednio ósme i szóste miejsce.

W drugim dniu zawodów (w niedzielę, 29 stycznia) odbył się turniej drużynowy. Zarówno w męskim, jak i żeńskim wystartowało po 16 zespołów.

Żeńska drużyna Piast I Gliwice prowadzona przez Piotra Markiewicza w składzie: Wiktoria Jędrzejec, Emilia Korkus, Magda Ratyna i Anna Wieczorek zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale z pierwszym zespołem RMKS Rybnik 45:43. Drużyna Piast II Gliwice w składzie: Pola Drobczyk, Kamila Gusta, Oliwia Janeczek i Paulina Ostrowska zakończyła zawody na ósmym miejscu.

Męski zespół Piast I Gliwice w składzie: Paweł Klytta, Błażej Kurowski, Wojciech Rzyczniak i Mikołaj Wesołowski również stanął na drugim stopniu podium. W finale gliwiczan pokonali zawodnicy Kmicica Częstochowa 45:44. Natomiast drużyna Piast II w składzie: Franciszek Drobczyk, Seweryn Gusta, Kamil Olejniczak, Czcibor Partyka zakończyła turniej na jedenastym miejscu.

Wszystkim młodym szermierzom Piasta Gliwice serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

źródło: piast-gliwice.pl / UM Gliwice