spot_img

Podwójny tryumf Muzeum w Gliwicach

spot_img

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej. Zdobyć je można w czterech kategoriach. W tym roku aż dwie z nich powędrowały do Muzeum w Gliwicach.

Książką Roku Kapituła Konkursu uznała wydaną po raz pierwszy w języku polskim „Historię miasta Gliwice” Benno Nietschego. W kategorii wystawa za najlepszą uznano ekspozycję „Rynek-centrum średniowiecznego i nowożytnego miasta”. Po raz pierwszy nasze Muzeum zdobyło równocześnie dwa pierwsze miejsca w tym prestiżowym konkursie.

Uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu oraz wręczenia nagród odbyła się 23 maja w  Muzeum Śląskim w Katowicach.  
– To dla Muzeum w Gliwicach radość i powód do dumy. Ogromnie cieszy mnie, iż zaangażowanie i praca gliwickich muzealników spotkała się z uznaniem tak szacownego gremium jakim są członkowie Kapituły. Proszę mi wierzyć, że w pełni na to uznanie zasługują. Równocześnie przyznanie aż dwu Nagród Marszałka Województwa Śląskiego  jest dla mnie miłym zaskoczeniem – powiedział dyrektor Muzeum w Gliwicach Grzegorz Krawczyk, który z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Jerzego Gorzelika odebrał nagrody.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,240FaniLubię
14,913ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły