Mamy rekord frekwencji na meczach reprezentacji Polski w Arenie Gliwice! Polska reprezentacja wygrała swoje mecze i awansowała do półfinału siatkarskiego mundialu.

12 258 kibiców obejrzało w Arenie Gliwice zwycięski, ćwierćfinałowy bój polskiej reprezentacji z drużyną USA. Polacy, po świetnym występie awansowali do półfinału rozgrywek. To rekord frekwencji gliwickiej hali podczas meczu reprezentacji Polski (bez wskazywania dyscypliny). Przypominamy, że poprzedni rekord należał do kadry basketu, której mecz z Izraelem (eliminacje ME) oglądało 12 043 kibiców.

To był niecały tydzień pełen emocji, pracy i świętowania w Arenie Gliwice. Oczywiście miniona niedziela i czwartek, kiedy w Gliwicach gościła reprezentacja Polski, stały pod znakiem wspomnianych rekordów. Już w niedzielę pierwszy mecz Polaków w 1/8 finału oglądało prawie 11 tysięcy kibiców.  Ale wtorkowe mecze również cieszyły się powodzeniem, przypomnijmy, że chociażby starcie Brazylii z Iranem oglądało prawie  2 tysiące kibiców, wśród których najczęstszym okrzykiem było… „Polska! Biało-Czerwoni!”. 

Jednym z najważniejszych plusów, jakie przekazywali kibice był komfort dojazdu. I to mimo pogodowego załamania i ogromnych burz dokładnie w godzinach najważniejszego spotkania. Było to możliwe dzięki zabezpieczeniu 2 tysięcy miejsc parkingowych zarówno przy samej Arenie Gliwice jak i na parkingach alternatywnych. 

W Arenie Gliwice wszyscy doskonale się bawili o czym świadczą zakupowe liczby. Kibice zjedli podczas gliwickiego etapu mistrzostw ponad 10 tysięcy hot-dogów i zapiekanek oraz wypili prawie20 tys. szt. napojów. A na deser podsumujmy jeszcze w sumie chyba pozytywną statystykę. 15 telefonów komórkowych zgubili podczas meczów kibice – większa część wpadała pod rozsuwane trybuny. Wszystkie wróciły do właścicieli (odnajdywali je pracownicy techniki Areny Gliwice). 

Liczby Areny Gliwice podczas meczów siatkarskich mistrzostw świata 

6 spotkań 4 mecze 1/8 finału, 2 ćwierćfinały

12258 kibiców frekwencja podczas ćwierćfinałowego meczu Polaków z USA

8260 kibiców   frekwencja na meczu ćwierćfinałowym Argentyna-Brazylia

10880 kibiców frekwencja podczas meczu 1/8 finału (Polska – Tunezja)

6836 kibiców frekwencja podczas meczu 1/8 finału USA – Turcja 

1944 kibiców frekwencja podczas meczu 1/8 finału Brazylia-Iran

1397 kibiców frekwencja podczas meczu 1/8 finału Serbia-Argentyna

2000 miejsc parkingowych zabezpieczonych na potrzeby wydarzenia

Ponad 10 000 zjedzonych hot-dogów i zapiekanek podczas całych zawodów

Ponad 20 000 sztuk wypitych napojów podczas całych zawodów

15 zgubionych (i odnalezionych) telefonów komórkowych kibiców

1 KOMENTARZ

  1. Nie ma to jak statystka….
    “8260 kibiców frekwencja na meczu ćwierćfinałowym Argentyna-Brazylia” kto był to widział, lub kto oglądał w TV – podajcie, jaka była frekwencja w czasie do zakończenia pierwszego seta 😉 było tam z 500 osób?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here