W Gliwicach, podobnie jak w całym kraju, obserwujemy wzrost zachorowań na Covid-19.
W niedzielę gliwicki sanepid podał informację o bardzo gwałtownym przyroście potwierdzonych zakażeń. Był to jeden z priorytetowych tematów dzisiejszego posiedzenia miejskiego sztabu kryzysowego.

Okazuje się, że w dużej mierze widoczny w ostatnich dniach wzrost statystyk był spowodowany zmianą sposobu raportowania zakażeń. Działające w Gliwicach laboratoria przeprowadzające testy podały, że wszystkie przebadane przez nich osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu to mieszkańcy Gliwic zanim sanepid ustalił ich faktyczne miejsce zamieszkania. – informuje prezydent Neumann.

Podana dzisiaj informacja o 76 kolejnych potwierdzonych zarażeniach jest już jednak, zdaniem sanepidu, prawidłowa. Obecny wzrost zachorowań nie jest wynikiem jednego konkretnego ogniska. Większość osób „dodatnich” nie potrafi jednoznacznie wskazać źródła zakażenia, podając „źródło społeczne”.

1 KOMENTARZ

  1. Sanepid to organizacja powstala za czasow komuny.Zawsze dzialala przeciwko uczciwym, ciezko pracujacym biznesmenom.Teoretycznie komuna zostala powalona ale niestety czesc tych gadow ciagle dziala.Jest czs zajac sie ta oganizacja I wygonic ich do ,, wielkiego brata.Tam jest ich prawidlowe miejsce pobytu.
    DO niespotkania sie nigdy wiecej. Pozdrawia zawsze bojowy LECH.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here