spot_img

Ponad 8 milionów w Waszych rękach! Na te projekty zagłosujecie

spot_img

Znamy już listę projektów, na które będzie można głosować w ramach obecnej – jedenastej – edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Znalazło się na niej 139 zadań, w tym 135 dzielnicowych oraz 4 ogólnomiejskie. 

Głosowanie rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do 14 września.

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Gliwic, bez względu na wiek. Można oddać dwa głosy – jeden na projekt dzielnicowy oraz jeden na projekt ogólnomiejski.

Lista projektów ogólnomiejskich


Głosować będzie można:

  • elektronicznie poprzez formularze dostępne na platformie partycypacyjnej www.decydujmyrazem.gliwice.pl od godz. 8.00 w dniu 24 sierpnia do godz. 20.00 w dniu 14 września – ważność oddanego głosu będzie weryfikowana poprzez zatwierdzenie linku aktywacyjnego przesłanego na adres e-mail lub poprzez wprowadzenie kodu otrzymanego jako SMS;
  • w formie papierowej – wypełnione i podpisane formularze będzie można wrzucać do oznakowanych urn w holu Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21 oraz w filii UM przy ul. Jasnej 31A, w siedzibach Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych (przy ul. Zwycięstwa 1, ul. Jagiellońskiej 21 oraz ul. Studziennej 6), w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w mobilnych punktach do głosowania (harmonogram ich działania będzie podawany na bieżąco na stronie www.decydujmyrazem.gliwice.pl). 
Wśród projektów ogólnomiejskich znalazła się Strefa chillout w Ośrodku Wypoczynkowym Czechowice
fot. Facebook / Sztauwajery

Na realizację projektów wyłonionych w procedurze GBO 2024 przeznaczono z budżetu miejskiego 8 485 000 zł, z tego 7 485 000 zł na projekty dzielnicowe i 1 000 000 zł na projekty ogólnomiejskie.

Procedurę GBO koordynuje Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych. Więcej informacji można znaleźć na decydujmyrazem.gliwice.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach w dziale Gliwicki Budżet Obywatelski.

Chcesz mieć wpływ na zmiany w swoim otoczeniu? Zależy Ci na poprawianiu jakości życia w naszym mieście? Pamiętaj o głosowaniu!

Źródło: UM w Gliwicach
fot. Facebook / Sztauwajery

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły