Ćwiczenia fizyczne i regularna aktywność są niezwykle ważne w życiu. Głośno mówią o tym nie tylko popularni trenerzy, celebryci oraz gwiazdy, ale przede wszystkim lekarze. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że aby zrównoważyć 8 godzinny dzień pracy przed komputerem, należy codziennie podejmować aktywność fizyczną przynajmniej przez 30 minut. W czasie pandemii wielu z nas zrezygnowało z ruchu. Jednak duża część nie dała się zniechęcić, co widać po wyprzedającym się na pniu sprzęcie sportowym. Jeśli jeszcze nie ćwiczysz, to najwyższa pora wstać z kanapy.

Zamknięte siłownie to tylko wymówka

Siłownie oraz obiekty sportowe od dłuższego czasu są zamknięte – to nie jest żadna wymówka! Ćwiczyć można na świeżym powietrzu, w domu, na placu zabaw. Ćwiczenia zimą na świeżym powietrzu są zdrowe, a ubrania sportowe przystosowane do niższych temperatur można kupić w cenie od kilkunastu złotych. Podobnie jest ze sportowym sprzętem. Czego na początek potrzebujesz? Do najbardziej uniwersalnych sprzętów zaliczamy:

  • rowerek stacjonarny;
  • bieżnia;
  • stepper;
  • wioślarz;
  • ciężary: sztangi, kettle, ciężarki;
  • taśmy, skakanka, mata.

Co zrobić jeśli brakuje Ci jakiegokolwiek z tych sprzętów? Jeśli jesteś początkujący to warto kupić rowerek treningowy lub bieżnię. Skąd wziąć środki na takie zakupy? Skorzystaj z wygodnej pożyczki przez internet od Providenta. Za pomocą formularza online w krótkim czasie złożysz wniosek. Użyj kalkulatora do poznania parametrów swojej pożyczki oraz ustalenia wysokości raty. Pożyczka przez internet to świetny pomysł na zrealizowanie swoich zdrowotnych oraz treningowych planów. Nie ma co czekać na później! Zdrowie jest najważniejsze.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu

Kupując cieplejsze ubrania na trening, możesz nawet zimą zażywać ruchu na świeżym powietrzu. Skorzystaj z ogólnodostępnych siłowni osiedlowych, bieżni, boisk oraz ścieżek miejskich. Bieganie oraz szybkie spacery to doskonały rodzaj treningu, dzięki któremu dotlenisz się, poprawisz wydolność i wzmocnisz serce. Jeśli ze względów zdrowotnych, obawiasz się aktywności na powietrzu, zwykłe spacery też będą korzystnie wpływały na Twoje ciało.

Efektywny trening w domowych warunkach

Skoro już dzięki pożyczce przez internet, masz swój wymarzony sprzęt, teraz należy przejść do ćwiczeń. Najbardziej popularne rodzaje treningu to:

  • trening funkcjonalny – polega na wykonywaniu prostych ruchów przy dużej intensywności. Potrzebujesz do niego hantli, piłki lekarskiej, taśm. Wzmacnia ciało i poprawia wydolność organizmu.
  • trening siłowy – rozbudowuje masę mięśniową, pomaga zrzucić kilogramy i kształtuje sylwetkę. Potrzebujesz do niego sztangi, kettli, hantli, taśm. Ćwiczenia wykonujemy dokładnie i powoli, w kilku seriach.
  • trening cardio – pobudza serce do pracy i wzmacnia organizm. Najlepiej wykonasz go w domu przy pomocy rowerka stacjonarnego, bieżni, steppera.
  • trening fitness – jest to forma gimnastyki rekreacyjnej. W internecie można znaleźć wiele gotowych programów, które możemy samodzielnie wykonać w domu. Przydadzą Ci się do niego piłka, hantle, taśmy.

Czy już wiesz, którą aktywność wybierzesz dla siebie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here