„Paszportówka” ma działać od września w siedzibie Urzędu Miejskiego

Prezydent Gliwic uzgodnił z wojewodą śląskim sprawę przeniesienia Terenowego Punktu Paszportowego z ul. Bojkowskiej do centrum Gliwic.

– Dbamy o to, aby w głównej siedzibie Urzędu można było szybko i wygodnie załatwić jak najwięcej spraw, które dotyczą większości gliwiczan. Dzięki reorganizacji, wygospodarujemy miejsce także na Punkt Paszportowy. Wróci do centrum Gliwic – zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Dostęp do Terenowego Punktu Paszportowego będzie bardzo łatwy. Zostanie on zlokalizowany na parterze, gdzie działa Biuro Obsługi Interesantów, w którym wielu mieszkańców załatwia różne urzędowe sprawy. Obecnie trwają uzgodnienia ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim odpowiedzialnym za prowadzenie Terenowych Punktów Paszportowych, który wyraził już zgodę na zmianę lokalizacji punktu. Niedługo powinny ruszyć prace związane z przygotowaniem odpowiedniego pomieszczenia. Będzie to kolejna usługa masowa (obok dowodów osobistych, rejestracji pojazdów czy spraw dotyczących aktów stanu cywilnego) świadczona w magistracie, tym razem przez urzędników administracji rządowej.

źródło: UM

27 KOMENTARZE

  1. Do UM można przynajmniej bez problemu podejść załatwiając inne sprawy w okolicy, można podjechać różnymi busami, a nie specjalnie cisnąć na Nowe Gliwice nie po drodze w ogóle 🙂 generalnie samochód nie jest tak potrzebny jak przy dojezdzie do obecnej lokalizacji

  2. Dziekuje. Ja juz niczego dobrego po tych ludziach sie nie spodziewam. Dlatego tez nie bede sie znizac do odpowiadania im .coz brak kultury jest u pewnych osob na porzadku dziennym. Pozdrawiam

  3. Pani Honorata Marta Czogala chyba nie przeczytała Pani że zrozumieniem co napisał Pan Adam Czogała uzywajac terminow “niski poziom,każdy ma prawo do komentarza,kozak w necie pizda w świecie,ubogie slownictwo” o kim to źle świadczy… Tak jak Pani wspomniała każdy ma prawo do komentarza tak więc Pani Ewa Wisniewska to zrobiła i chyba każdy się ze mną zgodzi że “popierdolilo Cię kobieto” świadczy tutaj o kulturze osobistej najbardziej bo akurat do takiego komentarza tutaj nie ma nikt prawa… szacunek i to jeszcze do kobiety czy dla Pani,pani Honorata Marta Czogala to jest słownictwo na porządku dziennym i uważa Pani to za normę bo z Pani komentarzy wynika że owszem. W takim razie odnoście się Państwo Czogala tak do siebie ale proszę innych w taki sposób nie obrażać bo to jest nie na miejscu i poziomie którym powinniście się obnosic.

  4. Adam Czogała
    mocny w gębie jesteś co do kobiety … może się spotkamy kiedyś to sprawdzę jak mocny w rękach będziesz !
    P.S. z tą gębą zostaniesz szybko rozpoznany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here