Urząd Miejski ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu między ul. Kujawską a ul. Akademicką w pobliżu hali OSiR. W ramach inwestycji mają powstać: zespół terenów zielonych, punkt rekreacyjno-widokowy, plac gospodarczy z ogrodzeniem, ok. 50 miejsc parkingowych, nowe chodniki i fontanna. Miasto jest również zainteresowane odnowieniem elewacji hali OSiR i budynków przyległych. Szacowana wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 5 mln euro.

Oferty należy złożyć do dnia 22-06-2016 r. do godz. 10:00 w sekretariacie Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

41 KOMENTARZE

 1. 5 mln euro na zespół terenów zielonych, do których są zaliczane chodniki i parkingi oraz place. Brawo! Takiego pojęcia jeszcze nie znałam. Pewnie się skończy tak jak ze skwerem na DTS.

 2. ktos czytac nie umie. W sklad owego planu jest : zespół terenów zielonych, punkt rekreacyjno-widokowy, plac gospodarczy z ogrodzeniem, ok. 50 miejsc parkingowych, nowe chodniki i fontanna. PARKING na 50 miejsc, PLAC gospodarczy CHODNIKI i FOntanna a takze odnowienie ELEWACJI hali osir i przyleglych budynkow. Te owe oslawione tereny zielone lub ich zespol to tylko jedna z wielu atrakcji przedsiewziecia….

 3. W ramach inwestycji mają powstać: zespół terenów zielonych, punkt rekreacyjno-widokowy, plac gospodarczy z ogrodzeniem, ok. 50 miejsc parkingowych, nowe chodniki i fontanna. – na czym maja polegac owe zespoly terenow zielonych?
  Bo reszta juz zielenia nie jest.

 4. Mam taką starą książkę przedstawiającą humor węgierski z czasu komunizmu (bo i wtedy byłą wydana). Jeden obrazek satyryczny z niej utkwił mi w pamięci bo sprawia wrażenie “wiecznie aktualnego”. Otóż na obrazku widać jak to spychaczem wyrywają drzewa na takim dość mocno pagórkowatym terenie. Jeden do drugiego inżynier w kasku tłumaczy “Mamy tu w planach wyrównać teren i posadzić las”.

 5. Ja jestem ciekawy, jak to będzie gdy przyjedzie np. z 3000 samochodów a parking pod halą będzie zamknięty – często tak bywa podczas dużych koncertów. Gdzie wówczas te wszystkie samochody zaparkują ?.

 6. Barcio Malinowski ja nie jestem zwolennikiem i odbiorcą tego typu kultury “sportowej”. Więc na pewno tam nie pójdę. Czy prof. Marcinek jeszcze tam pracuje, Czempas, Pera, dr. Piosik? Pozdrowienia dla nich.

 7. Wlasnie na tej uczelni (tez na nią uczęszczam, aktualnie) dr. makroekonomii wyraźnie na wykladach zaznaczal: EKONOMIA to ekonomia, PRZEDSIEBIORCZOSC to zupelnie co innego. Dyskusja widze prowadzi do nikąd, a juz na pewno dawno zboczyła z kursu. Pozdrawiam serdecznie, do zobaczenia na hali !

 8. Barcio Malinowski Tak się składa, że jestem absolwentem rocznika 1990 Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Dlatego o projektach, ekonomi i inwestycjach proszę ostrożnie ze mną dyskutować. Coś tam wiem.

 9. Remigiusz Kurzep Wie Pan, tak się składa, że czasem obserwuję informacje o stale rosnących kosztach budowy tego obiektu. Cyfry (koszty budowy obiektu) musi Pan przyznać powalają i znacząco się różnią od wstępnych kosztów projektu. jak Pan pisze o bogactwie Gliwic, cieszy mnie to również. Jasne, Gliwice zarządzane przez prezydenta Frankiewicza są dobrze postrzegane przez instytucje certyfikujące i finansowe. Tylko wie Pan co z tego. Skoro miasto udaje, że nie ma problemu remontu ulic, miejskich gospodarstw budżetowych (np. szkoły), a pieniędzy asygnować nie chce. Takich przypadków, oczywiście mogę przedstawić więcej. mało tego, opłaty miejskie (dzierżawy, najmy i podatki gruntowe to górna półka w Polsce. Pana, jeśli mieszka Pan w Gliwicach też to dotyczy. Dlatego napisałem, że koszt budowy to przegięcie “pały”. Poza tym, proszę odpowiedzieć na pytanie czy taki obiekt jest nam naprawdę potrzebny? News prasowy dotyczący drugiego nierozstrzygniętego przetargu na użytkowanie hali postaram się odszukać. Odbył się nie tak dawno i zwrócił moją uwagę. Pozdrawiam

 10. Barcio Malinowski no cóż Szanowny Panie kulturę wypowiedzi to mamy różną. Widać szkoły też kończyliśmy różne. Tylko w przeciwieństwie do pana mnie kultury nauczono. Pana chyba nie.

 11. Pała to sie wygnie, ale chyba Tobie, jak już Twoje 4 litery zasiądą na trybunach Hali Gliwice, zeby zobaczyc mecz polskiej reprezentacji. Wtedy powiesz: “niezle to ogarneli”

 12. Radni w Gliwicach w ogóle nie zwracają uwagi na żadne protesty mieszkańców.Mają ich głęboko w d….Mieszkańcy potrzebni tylko jak zbliżają się wybory.A najważniejsze własne koryta i to jak najpełniejsze.:(

 13. Skąd Pan ma informacje że nie ma chętnego na najem tej hali ? Z oficjalnego oświadczenia prezydenta Frankiewicza wynika iż zgłosiło się wielu operatorów zaintersowanych współpraca.Ponadto taka inwestycja poprzedzona jest wieloma kalkulacjami które maja ocenić przydatność oraz opłacalność takiego obiektu.Skoro budowa ruszyła to znaczy że projekt ten otrzymał pozytywna ocenę popartą wyliczeniami i opiniami ludzi którzy maja pojęcie o tego typu projektach.Co do kosztów utrzymania-Czas zrozumieć że Gliwice wyrastają na jedno z bogatszych i dobrze zarządzanych miast w Polsce.Chciałbym przypomnieć że kondycja ekonomiczna Gliwic jest bieżąco monitorowana przez agencje ratingowe które juz w trakcie budowy hali podniosły długoterminowe oceny miasta – dla ratingu międzynarodowego z z „BBB+” do „A-” , a dla ratingu krajowego z „A+(pol)” do „AA-(pol)”. Zdaniem ekspertów perspektywa obydwu ocen jest stabilna.Więc zapytam,czy ma pan oparta na wyliczeniach opinie biegłych że inwestycja ta jest nieopłacalna ?

 14. Dla mnie to jest przegięcie “pały”. Na dodatek nie ma chętnego na najem tej hali. Ciekawe co miasto z tym zrobi jak nie znajdzie się chętny. Po kiego nam ta hala? za taka kasę. Ale widać włodarze maja w d…. mieszkańców. patrzą jak tu przypinać sobie ordery a nie na wynik ekonomiczny. Czy ktoś wie ile lat taka inwestycja się amortyzuje i jakie są miesięczne koszty utrzymania. DUŻE!!!!!

 15. Obok tej hali będzie jedna przebiegała. Przy okazji – średni koszt budowy jednego kilometra drogi dla rowerów to 300 tys., więc przeliczając koszt hali na kilometry dróg dla rowerów, wyszłoby 1071 km 🙂

 16. Pięknie fajnie ale mam nadzieje, że “tereny zielone” nie są rekompensatą za puszczenie drogi przez park Chrobrego i że ten pomysł jest już nieaktualny (lub w ogóle był tylko bujdą)… ?

 17. Ciekawe ile drzew zamierzają posadzić w miejsce wyciętych w promieniu 2 km od hali. No chyba, że znów zastosują opcję krzaczek forsycji w zamian za 40 letnie drzewo :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here