materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Przyszli „sprawdzić kaloryfery”. 83-latka straciła oszczędności

spot_img

Dla złodzieja wszystko może być okazją – jak się okazuje, nawet rozpoczynający się właśnie okres grzewczy. Przestrzegamy, by zwracać uwagę na domokrążców, chcących sprawdzać nasze kaloryfery.

W rozpoczynającym się okresie jesiennym normalną praktyką spółdzielni mieszkaniowych czy wspólnot jest przegląd lub naprawa instalacji grzewczej. Wiedzą o tym także oszuści i wykorzystują jako pretekst, by dostać się do mieszkań gliwiczan.

Do takiej sytuacji doszło w bloku przy ul. Kozielskiej. Nieznani sprawcy poinformowali 83-letnią lokatorkę, że przyszli sprawdzić jej grzejniki oraz zwrócić pieniądze za ogrzewanie. Starsza pani wpuściła nieznajomych. Podczas rzekomej kontroli kaloryferów przez jednego z mężczyzn, drugi, wykorzystując nieuwagę gliwiczanki, skradł jej oszczędności. Starsza pani straciła 3 tysiące złotych.

Apelujemy, by nie wpuszczać nieznajomych do mieszkań. W razie kontroli warto umówić inny termin i zorientować się w administracji, czy takie osoby rzeczywiście zostały wysłane. Można też poprosić o asystę kogoś z sąsiadów.

Prosimy, by te informacje przekazać ludziom starszym – dziadkom, rodzicom, znajomym.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły