spot_img

Razem z Krzysztofem Skibą maszerowali wokół NIO, promując zdrowie

spot_img

6 Bieg Fundacji Oko w Oko z Rakiem już za nami. Było radośnie, pozytywnie i pomimo aury – bardzo pogodnie. Uczestnicy niedzielnego wydarzenia biegali i maszerowali wokół Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach, by wesprzeć pacjentów i promować ideę badań profilaktycznych.

Bieg Oko w Oko z Rakiem od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników aktywności fizycznej i osób chcących wesprzeć potrzebujących. Każdorazowo bierze w nim udział kilkaset osób. Wydarzenie promuje profilaktykę i edukację nowotworową, zdrowe odżywianie w trakcie i po chorobie onkologicznej oraz ruch na świeżym powietrzu. 

W minioną niedzielę przy Instytucie Onkologii zgromadziła się spora grupa biegaczy i chodziarzy, którzy okrążali teren instytutu na wybranych dystansach. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna i Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej w Gliwicach. 

Były też liczne atrakcje. W tym roku wydarzenie swoją obecnością uświetnił m.in. Krzysztof Skiba i Kuba Sienkiewicz.

Organizatorem biegu jest Fundacja Oko w Oko z Rakiem, która zajmuje się edukacją młodzieży w zakresie profilaktyki nowotworowej i zdrowego stylu życia oraz prowadzi szkolenia i konsultacje dla osób, którzy muszą mierzyć się z chorobą.

Źródło: UM w Gliwicach
Fot. K.Krzemiński

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły