Fizjoterapia to dziedzina medyczna zajmująca się kwestiami związanymi z rehabilitacją ruchową, a także profilaktyką prozdrowotną. Dzięki fizjoterapii możliwe jest przywrócenie sprawności fizycznej pacjentów po przebytych urazach, chorobach, zabiegach i nie tylko. Jednym z najważniejszych elementów udanej rehabilitacji, jest wybór dobrego specjalisty. Sprawdźmy więc, na co zwrócić uwagę, by znaleźć najlepszy gabinet fizjoterapii w Gliwicach. 

Kiedy warto wybrać się do fizjoterapeuty?

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na zaplanowanie wizyty u fizjoterapeuty? Właściwie w każdym przypadku, gdy pojawi się problem z jakimkolwiek narządem ruchu. Dotyczy to zarówno bólu, jak i ograniczonej sprawności, czy też innych nieprawidłowości i odstępstw od normy. Mówiąc w skrócie, fizjoterapeuta jest bowiem lekarzem zajmującym się rehabilitacją ruchową, dlatego też jest to osoba, która pomoże nam powrócić do odpowiedniego poziomu sprawności. 

Lista dolegliwości, które są wskazaniem do wizyty u fizjoterapeuty jest bardzo długa. Na czele są oczywiście:

  • bóle kręgosłupa
  • uszkodzenia stawu 
  • złamania
  • urazy
  • zwyrodnienia stawów
  • zwyrodnienia kręgosłupa.

To do fizjoterapeuty należy udać się również, gdy potrzebna jest rehabilitacja ortopedyczna, czy rehabilitacja wad postawy. Fizjoterapia jest również bardzo ważną częścią terapii osób niepełnosprawnych oraz osób, których sprawność ruchowa jest ograniczona jedynie częściowo. 

Nowoczesna fizjoterapia sporą część swojej uwagi poświęca także osobom, które borykają się z problemami wywołanymi prasą siedzącą. W dzisiejszych czasach wielu osobom zajmującym takie stanowiska towarzyszy ból pleców, napięcia mięśniowe i przeciążenie. Dlatego też odpowiednia profilaktyka, taka jak choćby masaże w Gliwicach może być niezwykle pomocna. Na szczęście w dziedzinie, jaką jest fizjoterapia Gliwice dają wiele możliwości. 

Jakie są rodzaje fizjoterapii? 

Fizjoterapia to bardzo szeroki dział nauki, w którego skład wchodzi wiele różnych kierunków. W zależności od rodzaju schorzeń, stosuje się odpowiednie rodzaje fizjoterapii. W swoim podstawowym wymiarze, fizjoterapia to przede wszystkim nauka zajmująca się leczeniem bólu pleców, kręgosłupa, zwyrodnień, bóli pourazowych i pooperacyjnych. Wykonuje się tu działania takie jak choćby rehabilitacja kręgosłupa. 

Bardzo rozwiniętym obszarem jest fizjoterapia pourazowa. Dotyczy przede wszystkim wszelkich urazów nabytych w wyniku uprawianych aktywności fizycznych. Takie dolegliwości najczęściej dotykają sportowców – ale oczywiście nie tylko. Kolejnym działem jest rehabilitacja wad postawy. Tutaj przede wszystkim przeprowadza się rehabilitację dzieci w Gliwicach. W przypadku najmłodszych, odpowiednio dobrana terapia ruchowa może całkowicie zniwelować takie wady postawy. 

W ostatnich latach możemy obserwować bardzo intensywny rozwój fizjoterapii uroginekologicznej. Rehabilitacja uroginekologiczna jest niezwykle pomocnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, a także tych, które ciążę dopiero planują. Prócz tego, dziedzina ta zajmuje się leczeniem w obszarach takich jak nietrzymanie moczu, rozejście się mięśni prostych brzucha, czy pochwica. Jeśli chodzi o obszar, jakim jest fizjoterapia uroginekologiczna Gliwice zapewniają dostęp do najlepszych specjalistów. 

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę w Gliwicach? 

Jeśli jest nam potrzebna skuteczna rehabilitacja Gliwice to miasto, w którym rzeczywiście możemy na nią liczyć. Musimy jedynie wybrać dobrego specjalistę. Pytanie tylko, jak to zrobić? W Gliwicach działa wielu fizjoterapeutów. Niektórzy z nich przyjmują pacjentów w ramach NFZ, inni prowadzą prywatne gabinety. Po czym poznać dobrego fizjoterapeutę? Przede wszystkim po jego doświadczeniu i satysfakcji klientów. Tę ostatnią na szczęście możemy z łatwością zweryfikować, sprawdzając opinie w internecie. Bardzo ważne jest też, aby wizyta u takiego specjalisty była dla nas komfortowa. Kluczowe jest więc indywidualne podejście fizjoterapeuty. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here