materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Rodzice proszą z całego serca: pomóżcie uratować Olusia

spot_img

Od września trwa dramatyczna walka o życie Olusia. Leczenie jest ciężkie, wyniszczające, jednak przetrwamy to! Niestety, ostatni etap leczenia – immunoterapia ANTY GD-2 w Krakowie, nie jest refundowany. To ogromne środki i jedyna szansa, że nasz synek przetrwa, a nowotwór nam go nie odbierze. Z całego serca prosimy o pomoc – pomóżcie uratować nasze dziecko… — mówią rodzice niespełna 4-letniego Olka z Knurowa.

Olek trafił do lekarza z bólem brzuszka, który bardzo zaniepokoił rodziców. Wstępne badania, które były wykonane sugerowały lamblie, na co został leczony. We wrześniu Oluś udał się na badanie USG, ponieważ objawy zaczęły się nasilać. Pani doktor wykryła dużego guza. Natychmiast skierowano go do Szpitala Dziecięcego w Chorzowie na Oddział Hematologii i Onkologii.

Przeprowadzono szereg badań, ale już po wstępnych diagnoza była ogromnym szokiem i bólem dla rodziców… NOWOTWÓR!! Liczne rezonanse, tomografia, RTG, USG, punkcja szpiku, guza i kości niestety nie pozostawiły złudzeń… NEUROBLASTOMA IV stopień kliniczny z licznymi przerzutami. Jeden z najgroźniejszych złośliwych nowotworów dziecięcych.

Świat całej rodziny Olka legł w gruzach. Nowotwór zaatakował wiele miejsc… nadnercze z naciekiem na nerkę, jamę brzuszną, śródpiersie, węzły chłonne, szpik, a także kości. W domu pozostał brat Aleksandra – Karol, który jest jego najbliższym przyjacielem. Bardzo bolesna jest dla chłopczyka rozłąka i brak kontaktu z rodziną i najbliższym otoczeniem.

Oluś rozpoczął swoją walkę. Przeszedł 10 cykli agresywnej chemioterapii (protokół COJEC i TVD), pobranie komórek macierzystych i przygotowuje się do operacji wycięcia guzów.

Przed Olusiem jeszcze wiele miesięcy ciężkiego leczenia. Czeka go megachemioterapia, autoprzeszczep macierzystych komórek krwiotwórczych i radioterapia. Dla dopełnienia całego procesu leczenia  Neuroblastomy w przypadku Olusia zalecane jest przejście immunoterapii przeciwciałami anty-GD2. Terapia ta może odbyć się w Krakowie, jednak na dzień dzisiejszy, jej koszt muszą ponieść rodzice. Kwota potrzebna na zabezpieczenie tej terapii to 470 000zł.

Rodzina nie jest w stanie sama uzbierać tak dużej kwoty… Apelujemy do Państwa o wsparcie dla Olka. Zachęcamy do dokonania wpłaty na jego indywidualny numer konta. Każda pomoc ma znaczenie.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Adama Pługa ½

Indywidualny nr subkonta podopiecznego ING Bank Śląski:
49 1050 0099 6781 1000 1000 0773

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL49 1050 0099 6781 1000 1000 0773
BIC (SWIFT): INGBPLPW

1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Aleksander STEC”


nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły