Seria sukcesów KKS Kolejorz Gliwice! Dziewczyny zdobyły kolejny medal

Tylko w lutym zawodniczki dwukrotnie stawały na podium!

28 lutego 2015 roku w Poznaniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w hokeju na trawie. W zawodach udział wzięło 5 najlepszych drużyn w kraju:
– AZS Politechnika Poznańska,
– LKS Gąsawa,
– UKS ZS Pobiedziska Letnisko,
– KS Hokej Start Brzeziny
– KKS Kolejarz Gliwice.

Początki turnieju nie zwiastowały sukcesu, bowiem gliwiczanki przegrały 3:2 z AZS Politechniką Poznańską, ale później było już tylko lepiej. Kolejne dwa mecze z drużyną z Brzezin i Gąsawy zremisowały 1:1 a ostatni mecz, który miał zdecydować o srebrnym medalu wygrały w fantastycznym stylu 6:0!

Zaledwie kilka dni wcześniej na Halowych Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich drużyna z Gliwic zdobyła Mistrzostwo Śląska. O mistrzostwo walczyły:
– Mustangi Siemianowice
– Orient II Łozina
– Dwójki Nysa
– KKS Kolejarz Gliwice

Drużyny z Gliwic i Siemianowic zdecydowanie wiodły prym w mistrzostwach. Po dwóch turniejach w lepszej sytuacji były zawodniczki z Gliwic. Wszystko rozstrzygnęło się jednak w decydującym, ostatnim meczu, w którym gliwiczanki zdobyły prowadzenie już w pierwszej połowie. Drużynie z Siemianowic nie pomogła nawet zmiana, której ich trener dokonał w drugiej połowie. W fenomenalnym stylu pokonały Mistrzynie Polski i tym samym zakwalifikowały się do turnieju Mistrzostw Polski, gdzie – jak już wspominaliśmy – zajęły drugie miejsce.