materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Skalpel w formule silent disco. Przed nami mocne rozpoczęcie True Tone

spot_img

Ochłonęliście już po majówkowym silent disco w Ruinach Teatru Victoria? A może warto dać się porwać muzyce raz jeszcze? Przenieść się do świata dźwięków z awangardowych scen klubowych Paryża, Londynu, czy Berlina?

Już 26 maja w tej samej lokalizacji koncert / AV set w systemie silent disco. Kogo usłyszycie w słuchawkach? Laureatów nagrody Fryderyki 2023 w kategorii muzyka elektroniczna – duet SKALPEL (Igor Pudło, Marcin Cichy).

Powrót do muzyki elektronicznej

Muzycy nagrodzeni za swoje ostatnie wydawnictwo „Origins” chcą się cofnąć do czasów, kiedy w ich sercach królowała muzyka elektroniczna, a jazz był czymś bardzo odległym. Panowie wzięli na warsztat to czym tętniły kluby lat 90… Drum’n’bass, electro, trip hop przenika się ze światem jazzu i dusznych, zadymionych klubów, gdzie elektronika nie miała wstępu.

Podczas koncertu z pewnością usłyszymy również utwory z poprzednich płyt duetu tj. „Skalpel” i „Konfusion” nagrane dla wytwórni Ninja Tune, w których jazz odważniej przebija się przez elektroniczne brzmienia. Warstwa muzyczna koncertu współgrać będzie z autorskimi wizualizacjami stworzonymi dla artystów. Na tym jednak możliwość obcowania z muzyką w słuchawkach i tańca tego wieczoru się nie zakończy.

Tuż po występie duetu SKALPEL swój kilkugodzinny DJ SET (silent disco) poprowadzi znany dziennikarz radiowy i dj – Michał Margański, który w takich słowach zaprasza Was na to wydarzenie:

Zależy mi oczywiście bardziej na efekcie końcowym, a ten uzależniony będzie od złapania stosownej proporcji między jazzem i muzyką elektroniczną jak również transkrypcjami, samplami, remiksami i editami z epoki. Warstwa muzyczna zostanie ułożona tylko i wyłącznie z płyt. Myślę również o wykorzystaniu tejków z moich radiowych archiwów. Finalnie zatem fragmenty setu mogą formą przypominać słuchowisko radiowe. Owe dźwięki będą jednak tylko dodatkiem do motorycznej całości uzyskanej m.in. dzięki Techno z Detroit:)

Wydarzenia rozpoczynają drugą edycję festiwalu True Tone, którego organizatorem jest Centrum Kultury Victoria. Festiwal potrwa do 4 czerwca i zaprezentuje Wam ponadto muzyków z zespołów: Nene Heroine, USO 9001, Vega Trails, Niechęć, Immortal Onion, EABSxJAUBI, oraz koncert muzyki z serialu Twin Peaks!

Ruiny Teatru Victoria, al. Przyjaźni 18

Więcej szczegółów na truetone.pl lub facebook.com/truetonefestival

Bilety: tobilet.pl/true-tone-festiwal-2023.html

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły