Do wypadku na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło wczoraj o godzinie 17.45 przy ul. Skowrońskiego w Gliwicach. 78-letnia kobieta przechodziła przez jezdnię prawidłowo. W wyniku potrącenia doznała poważnych obrażeń ciała. Trafiła do szpitala.

Poszkodowana gliwiczanka znajdowała się już w połowie oznakowanego przejścia, gdy potrącił ją samochód osobowy marki Citroen, kierowany przez 60-letnią mieszkankę powiatu tarnogórskiego. Kierująca była trzeźwa.
Policja bada teraz dokładne okoliczności zdarzenia.

Raz jeszcze apelujemy do wszystkich, i kierowców, i pieszych, o ostrożność na drogach, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada wcześniej, ale i w ciągu dnia widoczność nie zawsze jest dobra. W tym czasie pogarsza się również koncentracja kierujących, dlatego tak ważna jest wzmożona czujność.

W najbliższych dniach policja będzie przeprowadzać kolejne działania koncentrujące się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każde wykroczenie stwarzające zagrożenie dla pieszych będzie karane bez taryfy ulgowej.

zdjęcie poglądowe

1 KOMENTARZ

  1. Rozumiem,że policja kierując się dobrem niechronionych uczestników ruchu drogowego, będzie również egzekwowała kary m.in. za: wymuszanie przez pieszych pierwszeństwa na przejściu, wchodzenie bezpośrednio przed jadący pojazd itp. zgodnie z obowiązującymi ich przepisami zawartymi w KRD ? Czy jak zwykle będą dopier…..ć się tylko do kierowców?
    I tak dla przypomnienia: “Tych co mieli pierwszeństwo, pełno jest na cmentarzu”.
    Apeluję o bezpieczne zachowanie do obu stron, kierowców i pieszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here