spot_img

Przedszkolaki posadziły drzewa. Jak najwięcej takich akcji!

spot_img

Pięć klonów pospolitych (odmiana kulista) pojawiło się na skwerze 700-lecia w Ligocie Zabrskiej. Nowe drzewa posadziły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 11 z oddziałami przedszkolnymi w Gliwicach.

Maluchy mogły poczuć się jak prawdziwi ogrodnicy! Własnoręcznie, przy pomocy dorosłych, zasadziły klony, które cieszą oko. Nowy nabytek to efekt współpracy MZUK-u z PWiK Gliwice oraz Radą Dzielnicy Ligota Zabrska.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ufundowało drzewa za sprawą swoich klientów, którzy zrezygnowali z otrzymywania faktur w formie papierowej na rzecz ich elektronicznych wersji. Najmłodsze pokolenie poprzez wspólne działanie i zabawę uczciło Światowy Dzień Drzewa (10 października).

Mieszkańcy mogą cieszyć się nie tylko nowym boiskiem do teqballa, ale i otoczeniem, które zachęca, by odpocząć wśród zieleni. Przypominamy, iż skwer 700-lecia niedawno zyskał nowy blask za sprawą nasadzeń: krzewów ozdobnych (hortensja bukietowa), drzew (grusze, lipy, klony, śliwy), bylin (jeżówka), czy traw ozdobnych (trzcinnik ostrokwiatowy). Do kolekcji dołączyło pięć klonów pospolitych.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły