spot_img

Szafa u stolarza w Gliwicach – na co się zdecydować? Gotowce, moduły czy na wymiar?

spot_img

Pojemna szafa to jeden z najważniejszych mebli w domu. Nawet w najmniejszym mieszkaniu trzeba wygospodarować miejsce do przechowywania, w którym zmieszczą się nie tylko ubrania, ale także wiele innych przedmiotów, takich jak: ozdoby choinkowe, sprzęt sportowy, rzeczy sezonowe, dokumenty, akcesoria do sprzątania… Przykłady takich rzeczy można mnożyć, ale istotne pozostaje jedno – jak je optymalnie przechowywać?

Wybierając szafę, stajemy przed dylematem: produkt gotowy, modułowy czy od stolarza? Sprawdź, jakie zalety i wady ma każde z tych rozwiązań i zobacz, co w tym zakresie może dla Ciebie zrobić stolarz w Gliwicach i innych miastach Polski.

Gotowa szafa: szybko i na każdą kieszeń

Zakup gotowego produktu w sklepie meblowym to zdecydowanie najszybsza droga do nowej szafy. Jeśli produkt jest dostępny od ręki – a coraz częściej sklepy z tego rodzaju asortymentem dysponują ogromnymi magazynami, w których mogą przechować tysiące sztuk mebli i od razu wydać je klientom – a sklep nie jest położony daleko od naszego miejsca zamieszkania, to nowa szafa jest perspektywą odległą o zaledwie kilka godzin. Takie gotowe szafy charakteryzują się również przystępną ceną.

Jakie są wady gotowych szaf? Przede wszystkim brak miejsca na indywidualizację produktu i dopasowanie go do naszych potrzeb. W gotowej szafie mamy do dyspozycji drążki, półki i szuflady, które zazwyczaj są zamontowane na z góry ustalonych wysokościach i to my musimy dopasować do nich swoje rzeczy, co nie zawsze jest prostym zadaniem. Sporym minusem takiego produktu może być też niska jakość wykonania i krótki okres wytrzymałości.

Szafa modułowa – rozwiązanie dla bardziej wymagających

Popularnością w ostatnich latach cieszą się szafy modułowe. Te produkty cechują się tym, że możliwe jest dopasowanie ich wnętrza do naszych potrzeb i oczekiwań: możemy dobrać odpowiednią liczbę półek, drążków, szuflad, a często także dodatkowe wyposażenie ułatwiające przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów i akcesoriów. Takie szafy można zestawiać ze sobą, tworząc większy ciąg mebli do przechowywania.

Wadą szaf modułowych jest jednak ograniczone pole manewru. Podstawowe elementy tych szaf mają zazwyczaj kilka standardowych szerokości i jedną lub dwie głębokości – nie zawsze uda się dopasować te produkty do miejsca przewidzianego na szafy w naszym domu. Może się też okazać, że wyposażenie wewnętrzne nie odpowiada naszym potrzebom albo wśród materiałów do wyboru nie znajdziemy nic, co przypadnie nam do gustu.

Szafy na wymiar u stolarza

Zakłady stolarskie to miejsca, które umożliwiają zdecydowanie największą ingerencję w końcowy wygląd i wyposażenie szafy. U stolarza dobierzesz nie tylko wysokiej jakości materiały: płytę meblową lub drewno oraz uchwyty, porządne zawiasy i wiele innych elementów wyposażenia szafy, ale także precyzyjnie określisz, jak ma wyglądać jej wnętrze. Co do centymetra rozplanujesz położenie poszczególnych elementów, w stu procentach dopasowując je do przedmiotów, które potrzebujesz przechować w szafie.

Baza firm, która gromadzi nie tylko dane kontaktowe, ale i oceny klientów to ALEO.com gdzie znajdziesz stolarzy z Gliwic i okolic

Pamiętaj, że czas oczekiwania na wykonanie szafy na wymiar u stolarza w Gliwicach i okolicach może wynosić nawet kilka miesięcy, ale efekt będzie wart oczekiwania. Wątpliwości powinien w Tobie wzbudzić stolarz tani i z szybkimi terminami. Szafa na wymiar jest zdecydowanie najdroższą opcją spośród wszystkich wymienionych w tym artykule, ale odpowiednio zaprojektowana i wykonana przez doświadczonego fachowca będzie Ci służyć przez naprawdę długie lata.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły