W niedzielę funkcjonariusze Straży Miejskiej patrolowali teren Kąpieliska Leśnego.

Około godz. 14 40 otrzymali zgłoszenie od osoby wypoczywającej na kąpielisku o bójce, strażnicy miejscy udali się we wskazane miejsce  i zauważyli grupę  około 40 mężczyzn, którzy mieli założone kominiarki. Między zamaskowanymi osobami trwała regularna bitwa, osoby te również rzucały butelkami w kierunku ludzi wypoczywających na kąpielisku. Strażnicy miejscy zauważyli jak grupa około 5 osób, kopie leżącego na ziemi mężczyznę, a jedna z zamaskowanych osób uderza go młotkiem.

Patrol Straży Miejskiej poprzez dyżurnego SM wezwał wsparcie, sami natomiast podjęli interwencję wobec osób, które katowały n/n mężczyznę, wskutek podjętych działań napastnicy odrzucili młotek oraz zaczęli uciekać w stronę Hotelu Leśnego. Po około 400 metrach pościgu osoby uciekły do lasu.

Po powrocie na miejsce zdarzenia nie zastano osób poszkodowanych, ani innych uczestników zdarzenia. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczyli młotek oraz metalowy pręt porzucone przez osoby biorące udział w bójce. Na miejsce zdarzenie przybyły patrole interwencyjne Straży Miejskiej oraz Policji, które patrolowały teren w rejonie kąpieliska oraz oś. Kopernik niedopuszczając do zakłóceń ładu i porządku publicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here