W Gliwicach kontynuowana jest akcja znakowania rowerów

Swoje jednoślady będziemy mogli oznakować np. w najbliższą niedzielę na Kąpielisku Czechowice, w godzinach 12.00 – 15.00.

– Jeśli termin Państwu nie odpowiada, jesteśmy do Państwa dyspozycji w  poniedziałek 9 oraz 23 lipca w godz. 15.30 – 18.00 w jednostce Straży Miejskiej w Gliwicach przy ul. Bolesława Śmiałego 2A. – informuje gliwicka straż miejska.

Jak wyjaśniają strażnicy, każdy jednoślad zostanie oznaczony numerem ewidencyjnym, który zostanie wpisany do rejestru (przez rejestr należy rozumieć Ewidencję Rowerów Oznakowanych w Straży Miejskiej w Gliwicach). Ponadto taki jednoślad zostanie oznaczony naklejką informacyjną o jego oznakowaniu. Przez rejestr należy rozumieć Ewidencję Rowerów Oznakowanych w Straży Miejskiej w Gliwicach. 

Oznakowanie roweru z pewnością może zniechęcić złodzieja, nie zapominajmy jednak o dobrym zabezpieczeniu mechanicznym takim jak zapięcia szeklowe tzw. u-locki, łańcuchy, linki czy blokada na tylne koło roweru

Istotnym warunkiem przystąpienia do programu jest prawidłowe wyposażenie roweru. Szczegóły znakowania zawarte są w regulaminie znakowania rowerów oraz oświadczeniu.

źródło: SM Gliwice

14 KOMENTARZE

  1. Znakowanie rowerów ma na celu poprawę wizerunku straży miejskiej i nic innego.
    Znakują rowery, naklejają naklejki a po kradzieży takiego roweru nawet nie mogą w swoim rejestrze zaznaczyć że taki a ataki rower jest skradziony.

  2. Każdy rower ma własny numer seryjny, co w połączeniu z kartą gwarancyjną roweru (z tymże numerem wpisanym w środku) wystarczy

  3. Ja oznakowalem rower który później został skradziony a po niespełna tygodniu otrzymałem pismo o umożeniu postępowania 😉 reasumując oznakowanie jest guzik warte hehe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here