spot_img

Już w ten piątek rusza remont Portowej. Ruch z DTŚ przez Łabędy

spot_img

W piątek (6 października) odcinek ulicy Portowej zostanie zamknięty dla ruchu. Tego samego dnia rozpoczną się prace związane z przebudową drogi.

Ulica będzie nieprzejezdna od posesji nr 74 do skrzyżowania z ul. Staromiejską. Na czas prac wprowadzone zostaną objazdy:

  • dla samochodów osobowych poruszających się od strony Drogowej Trasy Średnicowej przejazd prowadził będzie estakadą im. Jana Heweliusza w kierunku ulicy Zygmuntowskiej do ulicy Przyszowskiej. W kierunku przeciwnym objazd wyznaczony zostanie ulicami: Starmiejską, Starogliwicką i dalej w ulicę Edisona do ulicy Portowej;
  • dla pojazdów ciężarowych jadących od strony Drogowej Trasy Średnicowej w kierunku śluzy Łabędy, przygotowano trasę objazdu przez: estakadę im. Jana Heweliusza, dalej przez rondo, na którym należy zawrócić do ul. Portowej, a stąd kierowcy pojadą w kierunku Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88) do ulicy Toszeckiej, a następnie Przyszowskiej. W przeciwną stronę objazd dla kierowców wyznaczony został  analogicznie.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywały będą do czasu zakończenia prac czyli przez najbliższe 10 miesięcy. Mieszkańcy Łabęd są zaniepokojeni stanem rzeczy. Objazd ma prowadzić przez ich dzielnicę, co w godzinach ruchu może generować zatory. „Na jak długo? Bo to będzie masakra dla mieszkańców Zygmuntowskiej i okolic” pyta mieszkanka. „Tego dnia Łabędy staną się inwalidą” dodaje ironicznie inny mieszkaniec.

– Przebudowa ulicy Portowej obejmie blisko kilometrowy odcinek tej drogi. W trakcie robót powstanie ciąg pieszo-rowerowy, który oddzielony będzie od jezdni pasem zielni, a sama droga zawężona zostanie do 9 metrów. Przebudowane zostaną także zjazdy, zatoka autobusowa i kanalizacja deszczowa. Nie zabraknie nowego oświetlenia ulicznego. Równolegle z prowadzonymi pracami drogowymi ułożona zostanie nowa magistrala wodociągowa. – informuje ZDM

fot. ZDM Gliwice

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły