spot_img

Powstanie wodny plac zabaw. Czy wyrobią się do przyszłych wakacji?

spot_img

Władze Pyskowic poinformowały dziś, że podpisana została umowa na budowę pierwszego w Pyskowicach wodnego placu zabaw, który powiększy istniejącą już strefę rekreacyjną na placu „dożynkowym”.

Na rozległym terenie od strony ul. Szpitalnej, powstanie zespół urządzeń zabawowych wraz z przebieralniami oraz toaletami. Plac ze zwierzakami, wiaderkami, armatkami i innymi wodnymi akcesoriami (w sumie 16 przyrządów) wraz z infrastrukturą towarzyszącą zajmie aż 0,7 ha.

W miejscu zabawy powstanie bezpieczna, syntetyczna nawierzchnia, w przestrzeniach relaksu – trawniki, ławki, a dojścia do obiektu zostaną utwardzone kostką. Teren zyska nowe oświetlenie, a nad bezpieczeństwem użytkowników będzie dodatkowo czuwał monitoring wizyjny.

Pojawią się również nowości dla młodzieży i osób ceniących sobie bardziej aktywny wypoczynek – wokół placu pojawi się dodatkowa pętla dla rolkarzy. Pomyślano również o miłośnikach dwóch kółek – obiekt będzie wyposażony w 13 stojaków na rowery.

Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przetarg ceną 2 394 670,00 zł wygrała firma Gemstone Sp. z o.o. z Rzeszowa. Koszty aż w 82 proc. pokryje dotacja z programu Polski Ład w kwocie 1 960 000,00 zł.

Według planów wodny plac zabaw będzie gotowy na początku sierpnia przyszłego roku.

Przypominamy również, że na placu „dożynkowym” z powodzeniem działają już plac zabaw, skatepark, siłownia, street workout. Do tego grona dołączy jeszcze w przyszłym roku park trampolin, który wybraliście w ramach Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły