spot_img

W szkole podstawowej nr 6 otwarto „Zieloną pracownię” To sala bogato wyposażona

spot_img

W zeszłym tygodniu, w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi otwarto „Zieloną pracownię”. Bogato wyposażona sala dydaktyczno – warsztatowa powstała w całości z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele samorządu Pyskowic, na czele z przewodniczącą rady miejskiej Jolantą Drozd oraz burmistrzem Adamem Wójcikiem.

Pomoc z WFOŚ w wysokości 60 tys. zł pozwoliła na wyremontowanie i umeblowanie sali, zakup materiałów dydaktycznych do biologii i geografii, w tym grafik o tematyce ekologicznej. Najważniejsze nowości to monitor interaktywny na jezdnej podstawie oraz stacja pogodowa zasilana bateriami słonecznymi. Powstało również osiem stanowisk do obserwacji mikroskopowej. To wszystko służy już uczniom.

Warto podkreślić, że projekt wpisuje się w działania szkoły – program edukacyjny „Śladami przyrody” oraz inicjatywy o charakterze proekologicznym dla społeczności szkoły i zaprzyjaźnionych przedszkoli: dni otwarte, lekcje pokazowe, pokazy doświadczeń, konkursy ekologiczne.

Sala szkolna, na pierwszym planie uczniowie przy stołach wykonują eksperyment, za nimi interaktywna plansza z budową stratosfer ziemi

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły