SixSilver Jubiler Gliwice

Nowoczesny środek komunikacji miejskiej stopniowo zadomowia się w Gliwicach. Ostatnie tygodnie przyniosły wiele pozytywnych zmian w funkcjonowaniu usługi – najważniejsze z nich dotyczą zasięgu oraz ceny przejazdu.

Największym zaskoczeniem związanym z AutoHOP-em w ostatnich dniach była zmiana ceny za przejazd. Z prawie 5 złotych spadła do 2,99. Za drugiego pasażera zapłacimy natomiast 2,25 zł. Zmiana ta może okazać się prawdziwą rewolucją, biorąc pod uwagę, że cena normalnego biletu autobusowego wynosi 3,20 zł.

tygiel

Po obniżce AutoHOP stał się więc najtańszym środkiem transportu w Gliwicach, a do tego dochodzą jeszcze inne jego zalety, takie jak wysoki komfort podróży, szybkość przejazdu czy sprawność jego zamawiania.

– Chcemy zaproponować mieszkańcom Gliwic najkorzystniejszy pod każdym względem środek transportu, który będzie służyć im nie okazjonalnie, lecz na co dzień: w dojazdach do pracy, szkoły itd. – mówi Joanna Maj, przedstawicielka marki AutoHOP. – Zależy nam, by przekonać jak największą liczbę gliwiczan do tego, że dzięki współdzieleniu przejazdu można przemieszczać się wygodnie, szybko i zarazem ekonomicznie. 

Przy nowej stawce do codziennych podróży AutoHOP-em zaczynają przekonywać się również osoby, które do tej pory jeździły do pracy własnym samochodem. Po dodaniu kosztów eksploatacji do ilości miesięcznego zużycia paliwa cena 2,99 zł za każdy przejazd jawi się naprawdę korzystnie. 

Nowe dzielnice i godziny pracy AutoHOP-a

Od początku działania usługi w jej kanałach społecznościowych zapowiadano, że zasięg przejazdów w przyszłości może się rozszerzyć. Nie skończyło się na słowach – w ciągu ostatnich kilku tygodni strefa AutoHOP-a zwiększyła swoje rozmiary ponad dwukrotnie. Do pierwotnego obszaru dołączono m.in. Stare Gliwice, Łabędy wraz ze strefą ekonomiczną, Obrońców Pokoju oraz technologiczną część Trynku, określaną mianem Nowych Gliwic. 

– Potrzebowaliśmy czasu, by wybadać, gdzie jest największe zapotrzebowanie na tego rodzaju transport. Zarówno w przeprowadzonej ankiecie, komentarzach, jak i prywatnych wiadomościach gliwiczanie najczęściej prosili nas o Stare Gliwice, Łabędy i Obrońców Pokoju, dlatego te dzielnice stały się naszym priorytetem – tłumaczy Łukasz Gmyz, inżynier aplikacji.

Rozszerzony zostały również czas działania AutoHOP-a, głównie ze względu na pracowników zakładów na strefie ekonomicznej, którzy zaczynają pracę wcześnie rano. Obecnie z usługi można korzystać w dni robocze od 5:00 do 20:00, w weekendy natomiast od 8:00 do 20:00.

Zmiany i usprawnienia w aplikacji

Rozwój nie omija również samej aplikacji, która jest podstawą działania AutoHOP-a. Oprócz udoskonaleń algorytmu i zmian w zakresie rozmieszczenia punktów wejściowych i docelowych wprowadzono także usprawnienia, o które prosili użytkownicy. Wśród nich znalazły się np. podpisy pod zdjęciami wskazującymi miejsce spotkania z busem czy oznaczenie zasięgu usługi podczas zamawiania przejazdu. Obecnie trwają natomiast prace nad systemem poleceń oraz możliwością zasilania konta za pomocą karty bankowej. Usługa rozwija się więc w najlepsze, zwiększając tym samym swoją atrakcyjność w oczach gliwiczan i przyciągając nowych pasażerów.

Osoby, które jeszcze nie zdążyły zaznajomić się z nowym środkiem komunikacji miejskiej, znajdą wszystkie potrzebne informacje na stronie internetowej www.autohop.pl. Aplikacja jest natomiast dostępna do pobrania w Google Play i App Store.

102 KOMENTARZE

 1. Nie będą konkurencją dla taxi. Raz, że nie jeżdzą wszędzie. Na obrzeża Gliwic nie pojadą. A dwa. Do ich autka trzeba kawał drogi podejść. A są osoby starsze, czy niepełnosprawne, dla których chodzenie to problem.

 2. AutoHOP Toszek akurat byłby dla Was kopalnią złota – połączenia miejskich na dojazd do Gliwic to katorga i strata 1/4 życia, a ludzie i tak jeżdżą bo innej opcji niema. Chyba że się chce zapieprzać 20 minut z buta na pociąg. Gdyby weszła wygodniejsza alternatywa to auta byłyby pełne.

 3. W C.H Arena na pasażu stoi jeden autobus AutoHOP, są tam hostessy które pomogą przy użyciu aplikacji i wszystko wyjaśnią 🙂 Dodatkowo dostaje się dwa przejazdy gratis 🙂

 4. Jacek Serafin Prosimy w takim razie o kontakt z biurem obsługi klienta, nr 32 445 70 55 w godz. 8:00 – 16:00. Tam zgłosi się specjalista od aplikacji.

 5. Tak jak napisała Pani powyżej, nasze samochody są wyposażone w jeden fotelik dla mniejszych dzieci oraz podkładkę dla nieco starszych. Z dwójką małych dzieci problem byłby natury czysto logistycznej – dwa na stałe przytwierdzone foteliki to dwa zajęte miejsca w busie. Co zaś tyczy się ceny – za każdego kolejnego pasażera zamawiający płaci 2,25 zł 🙂

 6. Dawid Potrzuski Odkąd wystartowaliśmy, liczba pojazdów się nie zmniejszyła, wręcz przeciwnie – zwiększyliśmy tabor o kilka aut 🙂

 7. W Pani przypadku jest kłopot z ustaleniem lokalizacji początkowej, za co odpowiada GPS w Pani telefonie. Proszę sprawdzić, czy telefon ustala prawidłowo lokalizację w dowolnej innej aplikacji, która tego wymaga, najlepiej Google Maps. Jeśli tak, proszę usunąć i pobrać AutoHOP-a jeszcze raz i ponowić próbę. Jeżeli problem nie zniknie, prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem obsługi, nr 32 445 70 55, w godz. 8:00-16:00. Tam zgłosi się specjalista.

 8. Ta tylko że aplikacja nie działa przynajmniej u mnie A jak napisałam wiadomość..dostałam odp musi pani sobie ustawić…Więc poinformowała że w ustawieniach jest ok i że nie to jest przyczyna to do dzisiejszego dnia zero odzewu

 9. Kajetan Mikołaj Jefimik haaaaaaa dobre masz pojecie widze na temat utrzymania samochodu przez zlotowe ale ok 2.99 zl za przejazd i puste busy smigaja …. to jest biznes

 10. Fajna usluga corki korzystaja tylko szkoda ze nie jezdza conajmniej do 24.00 sa dni kiedy córy z pracy nie maja jak dojechac do domu bo ostatni autobus np 23.15 a zanim wyjda z pracy i dojda na przystanek to niestety jest za pozno i trzeba potem po nie jechac

 11. Już teraz widać że połowę mniej jeździ tych aut niż na początku lider tak samo w jednej chwili się wysypal A teraz nikt nie zwraca na nich uwagi

 12. Dawid Potrzuski nie widze nic smiesznego… mam na stanie dwojke i czasem przydałoby sie szybko przemieścić ale bez fotelika to nigdy ich do samochodu nie wsadze (poki sa mali)

 13. Wojciech Czerniawski daj czas – Strefa tez musi się nauczyć zamawiać auta dla kilku osób a nie każdy osobno bo wtedy właśnie tak się może zdarzyć

 14. Przemek Krajewski Od razu pralnia, zwykła wymiana pieniążków jak w kantorze z tym że jedne nieopodatkowane a drugie już tak i odrazu lepiej to brzmi niż „pralnia”

 15. Autohop Jak wydluzycie trase do Toszka to macie stalego klienta wiem to nierealne za taka cene ale bardzo chetnie zaplace nawet wiecej bo te miejskie to jest tragedia i nie raz marnuje mnostwo czasu na czekanie na autobus

 16. Geez, policz amortyzację dla jednego przejazdu, a podejrzewam, że busy puste nie jeżdżą, więc zgaduję, że wychodzi lepiej od taksówek.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here