spot_img

Wjechał w SOD na Siemińskiego. Zatrzymali go czujni strażnicy

spot_img

Na ulicy Siemińskiego obowiązuje od niedawna strefa ograniczonej dostępności. Wzmożone patrole strażników miejskich mają sprawić, że ulica będzie bardziej przystępna dla przechodniów.

– Jesteśmy tam często, sprawdzając, czy kierujący pojazdami stosują się do znaku B1, czyli zakazu ruchu w obu kierunkach, a osoby, które wjeżdżają do strefy, mają stosowne uprawnienia – tłumaczy Straż Miejska w Gliwicach.

Tym razem, podczas rutynowej kontroli, zatrzymany kierowca nie tylko naruszył art. 92 § 1 Kodeksu wykroczeń. Funkcjonariusze przy legitymowaniu mężczyzny wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że kierował pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu. Został przekazany odpowiednim służbom.

Co mu w tej sytuacji grozi?

Art. 87 § 1. Kodeksu Wykroczeń (Dz.U. 2022 poz. 2151) mówi: Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

§ 1a. Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.

§ 2. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

§ 4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,273FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły