Cukrzyca to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Warto wiedzieć na jej temat jak najwięcej, badać się regularnie i prowadzić zdrowy tryb życia – przekonują organizatorzy miejskiej akcji pod hasłem „Cukrzycy mówimy NIE”.

Impreza odbędzie się 26 czerwca, a jej program wypełnią badania i konsultacje lekarskie, a także atrakcje sportowe.

Wszyscy zainteresowani problemem cukrzycy mogą zjawić się w najbliższy piątek do Centrum Organizacji Kulturalnych przy ul. Studziennej 6. Z mieszkańcami spotka się tam lek. med. Barbara Jankowska-Bobek, która wygłosi wykład i poprowadzi konsultacje. Chętni będą mogli też zbadać sobie poziom cukru we krwi, dowiedzieć się więcej na temat samokontroli w cukrzycy, PEN-ów, czyli dozowników do wstrzykiwania insuliny i pomp insulinowych. Spotkanie w COK-u rozpocznie się o godzinie 11.00 (przewidywany czas zakończenia – godz. 13.00).

Warto regularnie się badać, ale w dbaniu o zdrowie ważna jest także aktywność fizyczna. Dlatego w programie miejskiej akcji nie mogło zabraknąć zajęć ruchowych.

– Amatorów maszerowania z kijkami zapraszamy do Parku Chopina na trening nordic walking, który poprowadzą przedstawiciele CKZiU Województwa Śląskiego w Gliwicach – informują organizatorzy. Wymarsz o godzinie 11.00 spod Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21.

O tej samej porze spod urzędu wystartuje także wycieczka rowerowa, którą przygotował Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy. 10-kilometorwa trasa prowadzić będzie przez gliwickie parki.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach akcji „Cukrzycy mówimy NIE” jest bezpłatny! Miejskie przedsięwzięcie wpisuje się w obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, który przypada 27 czerwca.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here