Zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok są czasem gorączki zakupów i częstszych podróży. To wszystko przyczynia się do wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. W związku z tym, że w okresie świątecznym zwiększa się ryzyko wypadków i kolizji gliwicka policja w dniach 24-27 grudnia 2015 roku przeprowadzi na drogach akcję pod nazwą „ Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie”. Działania mają na celu zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Stróże prawa będą również przeciwdziałać zagrożeniom o charakterze kryminalnym.

Przypominamy również, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007r. (Dz.U. z 2013r. poz. 839) w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach, zakaz obowiązuje w dniach: 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia i 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia w godzinach 08.00 – 22.00.

Rozporządzenie określa okresowe ograniczenia oraz zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

 

 

 

 

3 KOMENTARZE

  1. Na święta też by mogli wyskoczyć z akcją bandyta i złodziej.Mi za jedno czy mnie zaszlachtują łomami czy pod koła wpadne!Ale od bandziorów można po pysku dostać i zadnej kasy.Akcja kierowca i pieszy to spokój i profity.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here