5 miesięcy przygotowań, sztab organizacyjny w składzie 30 osób, 3 trasy w 3 dni, a na nich ponad 270 uczestników

W taki sposób kształtuje się bilans tegorocznego Rajdu św. Jerzego zorganizowanego przez Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej, który miał miejsce w dniach 20 – 22 kwietnia w Kuźni Raciborskiej.

Program Rajdu podzielony był na trzy trasy – trasę dla zuchów, dla harcerzy oraz dla harcerzy starszych i wędrowników. Zuchy podczas Rajdu spotkały przybysza z obcej planety, z którym nie potrafiły się porozumieć. Wykonując zadania w trakcie sobotniej gry, zuchy zdobywały elementy maszyny tłumaczącej język polski na język przybysza oraz stworzyły film ukazujący życie na Ziemi. Gra była doskonałym sposobem na zintegrowanie zuchów i rozwijanie ich kreatywności wśród okoliczności przyrody.

 

Pozostali uczestnicy Rajdu mieli za zadanie odkryć zagadkę tajemniczego zaginięcia Margaret Schoenawy – historycznej postaci z Kuźni Raciborskiej. Gra miejska, podczas której harcerze wcielili się w rolę detektywów dotyczyła nie tylko historii Kuźni, ale także istniejącej tam niegdyś Huty „Nadzieja”.

Wydarzenie zakończyło się Mszą Świętą oraz apelem, podczas którego zwycięzcom wręczono nagrody. Rajd został objęty patronatem honorowym przez Jarosława Wieczorka – Wojewodę Śląskiego, Wojciecha Saługę – Marszałka Województwa Śląskiego oraz patronatem honorowym ze wsparciem finansowym przez Zygmunta Frankiewicza – Prezydenta Miasta Gliwice, Pawła Machę – Burmistrza Kuźni Raciborskiej oraz Waldemara Dombka – Starostę Powiatu Gliwickiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here