Pamiętaj to Ty decydujesz na co przekażesz swój 1%.

Jeżeli jesteś płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013 rok i chcesz wspomóc gliwickie organizacje pożytku publicznego (OPP) uprawnione do otrzymania 1% Twojego podatku, możesz to uczynić, wykonując kilka prostych kroków.

Podpowiadamy, co należy zrobić, by przekazać 1% wybranej organizacji pożytku publicznego.
• Po pierwsze – złożyć zeznanie podatkowe PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia.
• Po drugie – zapłacić należny podatek stanowiący podstawę obliczenia kwoty dla OPP w terminie do 30 czerwca.
• Po trzecie – wybrać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1%. Ich wykaz jest dostępny na stronie internetowej GCOP

Wykaz wszystkich OPP zarejestrowanych w Polsce dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pod adresem www.mpips.gov.pl.
• Po czwarte – w formularzu PIT należy zaznaczyć pole: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”.

Jeśli w zeznaniu podatkowym podasz numer KRS wybranej organizacji oraz wysokość kwoty do przekazania, to będzie to równoznaczne ze złożeniem ww. wniosku. 1% mogą przekazać również emeryci i renciści – wystarczy na bazie otrzymanego z ZUS PIT-40A samodzielnie złożyć zeznanie podatkowe we właściwym Urzędzie Skarbowym. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here