spot_img

Zapowiada się upalne lato, pora na wodne szaleństwa! Gliwickie kąpieliska gotowe do sezonu

spot_img

Końcówka tygodnia w Gliwicach będzie upalna. Prognozy przewidują temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. Kąpieliska w Gliwicach są w pełnej gotowości . 24 czerwca sezon rozpocznie Kąpielisko Leśne. Tydzień później – huczne powitanie lata w Czechowicach.

CZECHOWICE
kapielsko1_gliwice

Jezioro, plaża, wokół las – w takich warunkach można wypoczywać zaledwie kilka kilometrów od centrum Gliwic. Ośrodek wypoczynkowy w Czechowicach, zarządzany przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych, jest gotowy na kolejny letni sezon. – Stan wody w jeziorze zbadała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach. Takie badania powtarzane są minimum czterokrotnie w trakcie sezonu, a wyniki prezentowane są na stronie internetowej „Serwis kąpielowy” prowadzonej przez sanepid.

– Sezon wakacyjny wspólnie otworzymy 2 lipca na rodzinnym pikniku. W planie są gry i konkursy, pokaz judo, wspólne grillowanie. W imprezie weźmie udział m.in. Straż Miejska, która poruszy temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji. Z myślą o dzieciach rozegrana zostanie gra „Podchody” – zadaniem uczestników będzie zbieranie pieczątek na karcie zabawy – dodaje Marzena Sosnowska.

Ośrodek w Czechowicach jest stworzony do wypoczynku oraz zażywania kąpieli wodnych i słonecznych. – Można aktywnie spędzić czas np. wypożyczając rowerek wodny, łódkę lub kajak. Na terenie Ośrodka są dwa boiska do piłki plażowej i ścianka do gry w tenisa ziemnego. Dla dzieci jest atrakcyjny plac zabaw – z dużym urządzeniem zabawowym, piaskownicą, huśtawkami i ściankami wspinaczkowymi. Od tamtego roku do dyspozycji naszych gości jest również grillowisko, czyli wydzielone miejsce do bezpiecznego grillowania – zadaszone i wyposażone w meble plenerowe (stoły, ławy, grille) – podkreśla rzecznik MZUK. Ośrodek wypoczynkowy w Czechowicach posiada również bazę noclegową – domki i pokoje do wynajęcia oraz pole namiotowe. Szczególnie dużą popularnością cieszą się domki campingowe, które są systematycznie wymieniane na nowe. Osoby, które chcą w nich zamieszkać w trakcie sezonu, zarezerwować muszą je już kilka miesięcy wcześniej. Dzieci do lat 16. – na teren Ośrodka wchodzą za darmo, bilet dla pozostałych osób kosztuje 2 zł. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą przez wszystkie dni tygodnia czuwają w trakcie sezonu ratownicy WOPR.

kapielisko2_gliwice

 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły