materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Tego lata nie będziesz się nudzić! W Gliwicach atrakcji nie zabraknie

spot_img

Nadchodzące tygodnie będą czasem odpoczynku i wyjazdów, ale także… plenerowych miejskich imprez kulturalnych. Bo lato w mieście nie musi być nudne. W Gliwicach jak zwykle atrakcji nie zabraknie!

Startujemy z przytupem – w dzień zakończenia roku szkolnego przy alei Przyjaźni odbędzie się wyjątkowo klimatyczna Noc Świętojańska. A to dopiero wstęp do wakacyjnych wrażeń! Lipiec i sierpień będą miesiącami cyklicznych wydarzeń, które już teraz warto zapisać sobie w kalendarzach. To świetna okazja do wakacyjnego relaksu nie tylko dla cieszących się przerwą od szkoły uczniów, ale także wszystkich dorosłych! 

Wakacyjne cykle wydarzeń

Jak co roku lipcowym weekendom w Gliwicach towarzyszyć będą Ulicznicy – impreza, która od lat pokazuje, że sztuka nie ma granic, a ulice naszego miasta roją się od aktorów przebranych w oryginalne stroje, akrobatów, cyrkowców. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy – współorganizowany przez Manana Production House – odbędzie się w dniach 1–29 lipca i ponownie zabierze nas w niezwykły świat spektakli i  koncertów. Wydarzenia w ramach festiwalu zaplanowano w każdą sobotę miesiąca. Pierwsze z nich rozpocznie się 1 lipca o godz. 16.00 w parku Chopina. Teatr Mozaika zaprezentuje spektakl dla dzieci „Grajmy w zielone”. Atrakcji nie zabraknie też na gliwickim Rynku. Tego nie można przegapić!

Jeśli wakacje, to także Rynek Kultury, czyli niepowtarzalna kulturalna podróż dla każdego! W każdy piątek lipca i sierpnia będzie można poznawać sztukę… zmysłami – wzrokiem, węchem, słuchem, dotykiem oraz smakiem. Centrum Kultury Victoria zachęca, by być #BLISKO kultury – w planie zachwycające widowiska muzyczne, pokazy i spotkania z wyjątkowymi gośćmi, oraz #BLISKO siebie, bo Rynek Kultury ma też służyć nawiązywaniu relacji i kolekcjonowaniu wspomnień. Nie czekajcie i rezerwujcie wolny czas – pierwsze  wydarzenie w tym cyklu zaplanowano 7 lipca. Zaczniemy o godz. 19.00 – czekają pokazy samby, koncert, a także… salsoteka! Kolejne wydarzenia w ramach Rynku Kultury odbędą się:

  • 14.07 | Tomasz Raczek – spotkanie, prowadzenie: Agnieszka Strzemińska
  • 21.07 | Dobry Wieczór z Płytą Winylową – Bogusław Ziębowicz o zespole Dead Can Dance
  • 28.07 | Alex Freiheit & Wacław Zimpel – „Progrom” – poemat muzyczny (koncert)
  • 04.08 | Afrobeat: rytmy afrykańskie – koncert The Afronauts, animacje djembe
  • 11.08 | Poets of Today – Voices of Tomorrow – spotkanie z poetami
  • 18.08 | Fair Play Crew – „Kiedyś to było” – spektakl kabaretowo-taneczny
  • 25.08 | Dyemotion – „Materia” – spektakl teatru tańca

W sierpniu warto pamiętać o Parkowym lecie! Plenerowe koncerty umilą każdą sobotę miesiąca. Dodatkowo w dwa weekendy sierpnia miastem zawładnie jazz, bo w Gliwicach po raz kolejny szykuje się Międzynarodowy Festiwal Jazz w Ruinach, którego współorganizatorem jest Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club. To będzie miesiąc prawdziwie muzycznej uczty!

Miedzianka i Gliwicki Port Rocka

Cykliczne wydarzenia to jednak nie wszystko. Tegoroczne wakacje będą obfitować także w ciekawe imprezy jednodniowe. W sobotę, 15 lipca, warto zawitać do Gliwickiego Portu Rocka – na finał przeglądu zespołów muzycznych. Podczas imprezy na scenie pod Areną Gliwice zaprezentują się m.in. Autentikos i Darek Dusza i Demony. 

Miłośnicy książek, pasjonujących spotkań i dobrej zabawy powinni z kolei zapamiętać datę 27 sierpnia. Właśnie wtedy do Gliwic po raz kolejny zawita największy wędrowny festiwal literacki Miedzianka Po Drodze. Nasze miasto znów ugości wspaniałych uczestników imprezy, dzięki czemu ostatnią niedzielę sierpnia wypełni masa atrakcji z literaturą w tle. 

Petarda na zakończenie wakacji, czyli Show Off Fest

W ubiegłym roku na showoffowej scenie mogliśmy usłyszeć Gibbsa, Jakuba Skorupę czy WalusiaKraksaKryzys. Kto tym razem rozkręci jedną z największych gliwickich imprez tego lata? Już niebawem pojawi się program artystów wydarzenia Show Off Fest. Szykujcie się na koncertową sobotę – 2 września.

Wakacyjne imprezy to dobra zabawa, odskocznia od codzienności, możliwość integracji, wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale także doskonała okazja do poszerzania horyzontów i rozwijania swoich pasji i zainteresowań. W Gliwicach przez całe wakacje będą odbywały się m.in. koncerty, spektakle, pokazy, warsztaty. Miasto ma wiele propozycji i ciekawych atrakcji dla każdego. Szczegółowe informacje będą pojawiać się na bieżąco na stronie ckvictoria.plGliwice.eu oraz w aplikacji [GAMA].

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły