spot_img

Szczegóły potrącenia na Toszeckiej. Kierowca bez prawa jazdy i przeglądu!

spot_img

Wczoraj wieczorem doszło do potrącenia pieszego przy ulicy Toszeckiej. „Na tym etapie nie rozstrzygamy, kto zawinił” przyznają policjanci. jednak, z pewnością, jednego z uczestników wypadku miało w tym miejscu w ogóle nie być!

Postępowanie w sprawie pozwoli wyjaśnić okoliczności wypadku, do jakiego doszło przy ulicy Toszeckiej, na wysokości numeru 49., w Gliwicach.

Potrącił 54-latka na Toszeckiej

Informacja o potrąceniu pieszego wpłynęła pod numer alarmowy tuż po godz. 21.00. Jak wstępnie ustalono, 30-latek kierujący seatem potrącił 54-latka, który przechodził przez jezdnię. Niechroniony uczestnik ruchu doznał obrażeń w postaci złamania kości.

W trakcie wykonywania czynności już na miejscu policjanci ustalili, że kierowca nie posiada uprawnień (zostały mu wcześniej cofnięte), a samochód, którym podróżował, nie ma aktualnych badań technicznych.

Warto wspomnieć, że nawet jeśli posiadasz OC, nie unikniesz odpowiedzialności finansowej ja swoje zachowanie w podobnej sytuacji. Owszem, ubezpieczyciel pokryje wyrządzoną komuś szkodę, ale zaraz potem zwróci się do ciebie o zwrot pieniędzy z odszkodowania (tzw. regres).

Kiedy możesz spodziewać się ogromnych kłopotów finansowych?

Policja wymienia najważniejsze przypadki: „prowadziłeś pod wpływem alkoholu i środków odurzających, uciekłeś z miejsca zdarzenia, twój pojazd nie miał ważnego badania technicznego.”

Źródło: KMP w Gliwicach
fot. M. Głowacki /FB: Gdzie w Gliwicach suszą
 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły