Adam Neumann podpisał zarządzenie w sprawie organizowania ogródków gastronomicznych w pasie drogowym dróg publicznych. Opracowanie stanowi wytyczne w zakresie wymagań związanych z zakładaniem, aranżacją, urządzaniem i utrzymywaniem ogródków.
Na potrzeby niniejszego opracowania przygotowano zestawienie pozytywnych i niepożądanych praktyk przy aranżacji ogródków gastronomicznych. Wśród nieporządanych działań wskazuje się m.in.: grodzenie masywnymi płotami, używanie zbyt dużej liczby elementów wyposażenia, którym brak spójności stylistycznej, kolorystycznej i materiałowej.
Zabronione jest sytuowanie zamkniętych obiektów gastronomicznych, stałych zasłon
i przesłoń (np. z plastikowych folii), całorocznych pawilonów oraz wystawiania barów i barków, lodówek, dywanów, sztucznej trawy, instalacji reklamowych, odtwarzaczy obrazu i dźwięku, roll-upów.
Nie wolno też wprowadzać zbyt wielu elementów identyfikacji wizualnej i reklam, przytłaczających skalą i kolorystyką. Właściciele lokali mają ograniczyć aranżację do prostych krzeseł i stolików, w miejscach nasłonecznionych – zadaszonych markizą lub parasolem.