Kryminalni z V Komisariatu prowadzą dochodzenia RSD-288/22 i RSD 289/22 w sprawie zniszczenia mienia w nocy z 28 na 29 oraz 29 na 30 września br. poprzez podpalenie wiat śmietnikowych w Sośnicy.

Policjanci dążą do zebrania wszelkich możliwych informacji, które pozwolą na wytypowanie i zatrzymanie podpalacza lub podpalaczy. Apelują do osób posiadających wiedzę albo podejrzewają, kto mógł dokonać tych bulwersujących mieszkańców przestępstw, o bezpośredni lub anonimowy kontakt za pośrednictwem skrzynki Powiadom nas.

Policyjni detektywi prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze, między innymi przeglądają zapisy monitoringów i dążą do ustalenia lokalizacji kolejnych kamer monitoringów prywatnych, zakładowych czy też administrowanych przez wspólnoty, które mogły zarejestrować osobę podejrzaną.

Do pierwszej serii podpaleń doszło na ulicach Kasprowicza 31 i Na Filarze, przy skrzyżowaniu z ul. Wielicką i przy ul. Na Filarze przy skrzyżowaniu ze Staszica. Całkowitemu zniszczeniu uległo łącznie 16 kontenerów na odpady o łącznej wartości 16 tys. zł. Uszkodzone zostały także trzy wiaty śmietnikowe o nieustalonej wartości.

Podpalenia w nocy z 29 na 30 października miały miejsce przy ul. Reja 25, na ul. Wielickiej 27 i Drzymały 12. Ogień całkowicie zniszczył 27 kontenerów o łącznej wartości 27 tys. zł, uszkodzeniu uległa wiata oraz elewacje dwóch budynków. Wysoka temperatura i płomienie uszkodziły także samochody marki Ford Focus, Opel Corsa i Ford Transit.

Osoby posiadające wiedzę lub podejrzewające, kto dopuścił się wymienionych przestępstw, proszone są o kontakt z V Komisariatem Policji w Gliwicach, tel. całodobowy 478590 350.
Informacje można przekazywać też za pośrednictwem anonimowej skrzynki – „Powiadom Nas”.

źródło: KMP Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here