Walka z czasem i wodnym żywiołem, wszechobecny mrok, dźwięki muzyki i przeszywające ciemność barwne przebłyski świateł – to gliwicki przepis na niesamowite sportowe widowisko. Młodzi pływacy z całej Polski już po raz 6 zmierzą się podczas wyjątkowego Pucharu Sprintu Gliwice Night&Lights Swim 2022. Przed nami moc … i noc sportowych wrażeń!

Niezwykłe sportowe show odbędzie się w sobotę, 5 listopada, na krytej pływalni „Olimpijczyk” przy ul. Oriona 120. Eliminacje rozpoczną się o godz. 9.00, jednak prawdziwym gwoździem programu będzie spektakularny finał zawodów zaplanowany na godz. 16.50, podczas którego najlepsi zawodnicy wyłonieni w fazie eliminacyjnej będą rywalizowali w wyjątkowych okolicznościach – po zmroku, w rytm muzyki i pośród kolorowych świateł. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– „Gdy zgasną światła pływanie stanie się widowiskiem” – to jest motto, które przyświeca tej imprezie od początku jej istnienia. Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM to widowiskowe zawody dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Dzięki temu, że wyścigi finałowe odbywają się po zmroku i towarzyszy im odpowiednio animowane światło i dźwięk, walka o medale nabiera dodatkowego wymiaru i wyzwala niesamowite sportowe emocje – mówi Mirosław Witkowski, prezes Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice, organizującego wydarzenie wspólnie z Miastem Gliwice oraz Miejskim Zarządem Usług Komunalnych.

Pływacy reprezentujący kluby z całego kraju zmierzą się na dystansach 50 m i 100 m w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. W każdym z 48 finałowych wyścigów wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy otrzymają medale i dyplomy. Na najszybszych zawodników i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych czekać będą natomiast pamiątkowe statuetki i nagrody. 

Zawody zostaną rozegrane indywidualnie w 5 kategoriach wiekowych:

  • A – rocznik 2012 i młodsi
  • B – rocznik 2011
  • C – rocznik 2010
  • D – roczniki 2009-2008
  • E – rocznik 2007 i starsi


Wystartują też 2 kategorie wyścigów sztafet mieszanych (każda w dowolnej konfiguracji w ramach kategorii wiekowej):

  • F – rocznik 2010 i młodsi
  • G – rocznik 2009 i starsi

Wyniki na żywo będą dostępne na stronie www.livetiming.pl.

Już teraz warto śledzić informacje na stronie https://www.facebook.com/gliwiceNIGHTswim, a w sobotę, 5 listopada, odwiedzić pływalnię „Olimpijczyk”, by stać się częścią prawdziwego sportowego spektaklu!

źródło: gliwice.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here