spot_img

ZTM koryguje rozkład. Mają na tym zyskać głównie te dzielnice

spot_img

Zarząd Transportu Metropolitalnego zmodyfikował rozkład jazdy autobusów linii 57, 187,259, 280, 287, 692, 693, 699, 702, 924 oraz M106. Zmiany mają przyczynić się do poprawy obsługi komunikacyjnej dzielnic: Wojska Polskiego, Starych Gliwic oraz Brzezinki.

Od 4 września obowiązują następujące zmiany: 
•    Na linii 57 zmniejszono liczbę kursów do przystanku „Brzezinka Park Logistyczny” w dni robocze z 10 do 5.
•    Na linii 259 zmniejszono liczbę kursów w relacji: Gliwice Centrum Przesiadkowe – Osiedle Waryńskiego Pętla w dni robocze. Dodatkowo ograniczono pojemność taboru jednego autobusu z CN na BN w dni robocze, wydłużono do Sośnicy kursy realizowane obecnie w relacji: Stare Łabędy Einsteina – Gliwice Zajezdnia w godzinach porannych w dni wolne od pracy.
•    Na linii 280 dopasowano do potrzeb godziny odjazdów w dni robocze w godzinach wieczornych.
•    Na linii 287 uruchomiono dodatkowy kurs w dni robocze, w godzinach pomiędzy szczytami komunikacyjnymi.
•    Na linii 692 wydłużono godziny kursowania (do godz. 23.00), wprowadzono też wieczorą regularną częstotliwość kursów (co 60 minut) i włączono dodatkowy autobus.
•    Na linii 699 zmniejszono częstotliwość kursowania w dni robocze w godzinach pomiędzy    szczytami    komunikacyjnymi    oraz    w    godzinach    wieczornych z co 30 do co 60 minut.
• Na linii 924 wprowadzono dodatkową parę kursów w dni robocze w relacji: Osiedle Waryńskiego Pętla – Brzezinka Nobla, które zapewnią możliwość powrotu z pracy pracownikom Podstrefy Gliwickiej KSSE po godzinie 14.00. Zawieszono z kolei kursy po godzinie 22.00 w relacji: Osiedle Waryńskiego Pętla – Brzezinka Wyczółkowskiego.
•    Na linii M106 skrócono wybrane kursy do relacji: Gliwice Centrum Przesiadkowe – Brzezinka Park Logistyczny, uruchomiono dodatkowe kursy w relacji: Gliwice Centrum Przesiadkowe – Brzezinka Park Logistyczny, dopasowano godziny odjazdów zapewniając połączenia przesiadkowe na liniach obsługiwanych przez operatora GTV BUS w Rudzińcu.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej metropoliaztm.pl. (mf)

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły