spot_img

Zwyzywał straż miejską. Teraz zapłaci 1500 zł i koszty postępowania

spot_img

Strażnicy miejscy wspominają sprawę sprzed roku, która doszła niedawno do finału. Około godziny 15:00 na ulicy Tarnogórskiej (dzielnica Szobiszowice) miała miejsce rutynowa, jak wspominają, interwencja.

Na drodze funkcjonariuszy stanął niesubordynowany mężczyzna. 30-latek usiłował spożywać alkohol w miejscu publicznym.

– Nie zareagował na zwróconą uwagę, a kiedy przystąpiliśmy do bardziej zdecydowanych działań, skierował pod naszym adresem szereg słów powszechnie uznawanych za obraźliwe – czytamy na stronie straży miejskiej.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 226 § 1 Kodeksu Karnego mężczyzna został ujęty i przekazany odpowiednim służbom. Jak zdają strażnicy „sprawa znalazła swój epilog w Sądzie, który uznał, że przedstawione dowody nie budzą wątpliwości”.

Sąd wyrokiem nakazowym nałożył na mężczyznę karę grzywny w wysokości 1500,00 zł oraz zobowiązał do uiszczenia kosztów postępowania w kwocie łącznej 220 zł. Wyrok jest prawomocny.

Art. 226. §  1. Kodeksu Karnego

Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Skany wyroku Sądu:

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

99,304FaniLubię
14,915ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły