SixSilver Jubiler Gliwice

Pomimo trwającej już kolejny sezon kampanii społecznej „Gorąca Pułapka” nieodpowiedzialni właściciele wciąż zostawiają psy w samochodach podczas upałów

Tylko w okresie od 1.06.2018 r. do 31.07.2018 r. do gliwickiej straży miejskiej  wpłynęło 5 zgłoszeń dotyczących, pozostawionych psów w zamkniętym i nagrzanym pojeździe.

-Dzięki szybkiej reakcji naszych funkcjonariuszy we wszystkich zgłoszonych przypadkach udało się ustalić właścicieli i uwolnić czworonogów. Często wystarczy kilkanaście minut, by zwierzę zaczęło odczuwać fatalne skutki uwięzienia go w gorącej puszce samochodu. Psy giną, bo się nie pocą – jedyne gruczoły potowe, jakie posiadają, mieszczą się na poduszkach łap i nie są w stanie wychłodzić dostatecznie ich organizmu. – wyjaśnia gliwicka Straż Miejska. Pies chłodzi się głównie przez ziajanie. 

Przed nami kolejne upalne dni, musimy mieć świadomość, że nawet kilkanaście minut w nagrzanym samochodzie może doprowadzić do przegrzania, odwodnienia, a nawet uduszenia!

– Narażenie zwierzęcia na niebezpieczeństwo jest przestępstwem – my zaś mamy prawo działać, by zapobiec jego popełnieniu. – mówią gliwiccy strażnicy miejscy.

źródło: SM Gliwice

6 KOMENTARZE

  1. 1.Zrobić zdjęcie psa w samochodzie.
    2.Wybić szybe.
    3.Uwolnić psa.
    4.Zgłosić na policje.
    5.Przetrzymać właściciela psa w pojeździe.

  2. a jak to nie zadziała to profilaktycznie przetrzymać takiego delikwenta, 10 minut w aucie. o 14 najlepiej. na środku budowy Focusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here