mad mobil

Podziel się!

Ci nauczyciele nie dostaną kwiatów. Niecodzienna akcja uczniów z Gliwic


reklamatekst alternatywny


Już po raz kolejny w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gliwicach Samorząd Uczniowski tuż przed Dniem Edukacji Narodowej prowadzi akcję „Datek, a nie kwiatek”.

W szkole trwa zbiórka po 2 zł od każdego ucznia. – Zebrane pieniądze zostają przeznaczane na wyznaczone wcześniej cele. I nauczyciele w dniu swojego święta symbolicznego kwiatka nie dostają, ale zgromadzone podczas zbiórki fundusze przekazywane są na zakupienie pomocy dydaktycznych, wsparcie schroniska zwierząt lub inne akcje charytatywne.  – wyjaśnia  Jolanta Kubik-Migoń, rzecznik prasowy, ZSO nr 4 w Gliwicach.

Celem tegorocznej akcji jest darowizna na rzecz gliwickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami “Bezpieczna Łapa”. 

 


reklama


Nielegalni imigranci w naczepie samochodu ciężarowego. Trwa akcja celników i policji

Następny artykuł »

Budowa hali widowiskowo-sportowej nie zablokowała innych inwestycji

Skomentuj

 

komentarze 43

 1. 17 października 2017

  Fajny pomysl,czworonogi potrzebuja pomocy .A kwiatek zwiednie I nic po nim.

 2. Aartia
  16 października 2017

  Ludzie, opanujcie się!
  W niektórych widać za grosz empatii, nigdy pewnie grosza na akcję charytatywną nie przeznaczyli, ale w internecie krzyczeć najgłośniej potrafią :/ Szacunek i wdzięczność dla pracy nauczyciela można okazać w dowolny sposób, i nie są tu potrzebne kwiaty, czy czekoladki. Te pieniądze naprawdę mogą pomóc kilku istnieniom, ale nie. Lepiej jest kupić kwiaty, które za parę dni będą leżały w koszu, a nauczycielka czy dostanie kwiatek, czy dobre słowo z życzeniami to chyba nie robi różnicy? Liczy się gest! Nie to co dostanie, jak dostanie i za jakie pieniądze… Nie warto jest pomóc tym biednym istotom, a nauczycielce złożyć szczere życzenia? Gdybym była nauczycielką czułabym wielką dumę z uczniów, którzy potrafią ruszyć głową. Zamiast kwiatka, o wiele większą przyjemność sprawiłaby mi myśl, że jakaś istotka dzięki temu poczuje się lepiej, bądź może zje tym razem lepszą kolacje.

  Większość z komentujących tutaj, to cholerni materialiści, i wstyd mi za takich ludzi.

 3. 15 października 2017

  :(((

 4. 15 października 2017

  Nie denerwuj mnie Anno

 5. Darek
  14 października 2017

  Ktoś musi to powiedzieć, bo przecież nauczyciele w swojej sprawie nie zabiorą głosu. Naprawdę prostactwo do kwadratu. Życzę Wam drodzy uczniowie by w dniu Waszych urodzin bliscy Wam ludzie poinformowali Was, że zamiast choćby małego kwiatka wpłacili 2 zł na PCK. Czy naprawdę nie stać Was na mały gest?

 6. Chott
  14 października 2017

  Fajna akcja widać że nie tylko chcą dbać o środowisko ale starają się pomagać

 7. 14 października 2017

  Anna Buczyńska momencik proszę pani , a jak kto ma swojego nauczyciela jakiegokolwiek ulubionego i w jego dniu świata dałby mu kwiatka nie nyski pani jaka by to była przyjemność a lubi pani dostawać kwiatki od chłopaka ?! Tak jak większość kobiet nauczycielek lubi dostawiać kwiatki bo to jest jakiś okaz wdzięczności i się robi Poprostu miło o to w tył chodzi… a jak ktoś nie chce dać kwiatka to niech da te 2 zł na zwierzęta

 8. 14 października 2017

  Wszystko jest możliwe choć marne szanse na to..
  Aczkolwiek ja osobiście, nie chciałabym dostać kwiatka od .kogos kto moje nerwy psuje itd ,a ja wtedy musiałabym udawać, że jestem z tego powodu szczęśliwa … Nauczyciele dużo nerwów zjedzą przez dzieci, które chcą pokazać jakie to nie są dorosłe i chcą się dowartościować popisywaniem potrafią niszczyć życie i co ten kwiatek pomoże czasu nie cofnie.. Ale jeśli zrozumie to było by coś. 🙂

 9. 14 października 2017

  Jest jednak szansa, że idąc z tym kwiatkiem zrobi mu się głupio lub coś zrozumie…

 10. 14 października 2017

  Angelika Dudzińska Wdzięczność, (moim zdaniem) okazuje się raczej szacunkiem. Np. Nie przeszkadzaniem na lekcji, kultura, pomoc gdy jest taka potrzeba itd. Co nauczycielowi Po kwiatku skoro uczeń np. Wku*wiał cały rok szkolny??!! brawo Ty!

 11. 14 października 2017

  Nie za bardzo rozumiem – jakbym mógł prosić o doprecyzowanie.

 12. 14 października 2017

  Piotr Uniowski To ile razy nauczyciel poświęca…, znosi… itp.? Kwiatki i tak dostanie.

 13. Anonim
  14 października 2017

  Nie, ale szkoda, że nie na badania psychiatryczne dla komentujących…

 14. 14 października 2017

  Świetnie Pani Kasiu, gdy już Pani będzie nauczycielka i zorientuje się, że nie ma Pani prywatnego życia… to raz, czy drugi zrobi się Pani przykro, że nikt nie docenia Pani poswiecenia – no chyba, że zamierza być Pani zwykłym wyrobnikiem…

 15. 14 października 2017

  Super inicjatywa

 16. 13 października 2017

  Nauczyciele uczą i maja za to płacone, lekarze leczą i tez dostają pensje zamiast kupować kwiatki, które zaraz zwiędną i trzeba je wyrzucić do kosza albo czekoladki lepiej zebrać te pieniążki i kupić coś co komuś faktycznie się przyda. Bardzo dobra inicjatywa popieram podpisuje się dwoma rękami sama studiuje pedagogikę i jeśli zostanę nauczycielem sama zaproponuje takie rozwiązanie . Błędne myślenie ze ktoś się meczy żeby nauczyć nasze dzieci, w każdej pracy ktoś się meczy – myśle ze dlatego nazywa się to praca a nie wolne!

 17. 13 października 2017

  Martyna Kwiatkowska ale focia

 18. 13 października 2017

  Nono

 19. 13 października 2017

  W moim zawodzie nie dostaje kwiatków za to ze pracuje osobiście uważam to za pomysł z dupy bo ktoś jest nauczycielem to ma dostawać gifty ciekawe kto to rozlicza

 20. 13 października 2017

  Marta Jedryka No widzę ze Pani nauczycielka nie potrzebuje wdzięczności uczniów bo nie zagłosowali na Panią w kategorii “Mistrz humoru”

 21. 13 października 2017

  Pani Angeliko.Proponuję czytać ze zrozumieniem, bo zaznaczyłam swoje zdanie właśnie jako nauczyciel i to z 20 letnim już stażem.Teraz Pani polonista załamuje ręce

 22. 13 października 2017

  Martyna Kwiatkowska MAM SŁAWNA SIOSTRĘ!!!

 23. 13 października 2017

  Jak się dzieci nie nauczy wdzięczności to jako dorośli nie będą umieli być wdzięczni nikomu za nic… zresztą zniszczmy romantyzm… zlikwidujmy kwiatki, pierścionki zareczynowe, itd. Nie kupujmy dzieciom zabawek, zrezygnujmy z kupowania slodyczy…
  Naprawdę bez przesady… ile razy nauczyciel poświęca uczniowi czasu ponad to, co jest jego obowiązkiem… ile razy musi znosić humory swoich uczniów… naprawdę bez przesady.

 24. 13 października 2017

  XDDD

 25. 13 października 2017

  Kajetan Mikołaj Jefimik kurde człowieku… gdyby nie oni to zapewne nie znał byś daty drugiej wojny światowej albo kiedy był rozbiór polski albo kto odkrył Amerykę , to ze nauczyciel wymaga co nie co za dużo to odbija się na twojej przyszłości potem będą się z ciebie śmiać bo podstawowych rzeczy nie wiesz a nawet jeżeli nie chodzi o to żebyś coś umiał , ale to ze się UCZYSZ KSZTAŁTUJE TWÓJ MÓZG NA INNE ROZWOJE i wtedy potrafisz z każdej sytuacji wyjść i być samowystarczalnym

 26. 13 października 2017

  JAKO SYN NAUCZYCIELKI, ZDECYDOWANIE NIE POPIERAM TEJ AKCJI!
  (i zamiast kwiatków dawajcie słodycze, grzecznie proszę)

 27. 13 października 2017

  Cóż wolał bym dać hajs na zwierzęta niż na jakiegoś kwiatka… chupachupsów coraz więcej widzę… nauczyciel ma wypłatę. Życzenia to za mało na ich tzw. święto?

 28. 13 października 2017

  Tobijas Tomasz Szczepaniak dziękuje za zwrócenie uwagi postanawiam się poprawić buziole ☺️

 29. 13 października 2017

  Marta Jedryka jestes nauczycielkOM? Buhahaha. Buziole wielkie

 30. 13 października 2017

  Fajnie , może bedzie na mikroskop

 31. 13 października 2017

  Marta Jedryka haha Pani z kiosku nie dostaje kwiatków bo czy ona Cię uczy kształci i ma do ciebie cierpliwość ? NIE. A nauczyciel tak i każdy ma swoje świeto gdybys była nauczycielką miło by ci było jakby ktoś cię docenił.. a taka Pani z kioski tylko da Ci gazetę

 32. 13 października 2017

  Nie,nie powinni.Czy pani w kiosku dostaje coś od swoich klientów? Nie.To jedyny tak “rozpuszczony”zawód.

 33. 13 października 2017

  Beznadzieja …chyba nauczyciele tez powinni dostać coś od uczniów a nie zbierać hajs dla zwierząt (od tego są inne charytatywne składki) nie polecam !

 34. 13 października 2017

  Twoja wino,twoja wino,twoja bardzo wielko wino

 35. 13 października 2017

  Albo wino.

 36. 13 października 2017

  Od lat Polska Akcja Humanitarna prowadzi podobną kampanię.Sama będąc nauczycielką nigdy nie rozumiałam po co rodzice rękoma dzieci mają wręczyć nauczycielom kwiatki,czy inne gadżety.To niemoralne chociażby w stosunku do innych zawodów,gdzie nie ma presji bałwochwalczej wdzięczności i lizusostwa.Pieniądze wydawane na więdnące szybko kwiaty lepiej faktycznie przeznaczyć na coś innego,chociażby wsparcie schronisk ze zwierzętami.

 37. 13 października 2017

  Martyna xD

 38. 13 października 2017

  Nareszcie jakaś normalna inicjatywa popieram

 39. 13 października 2017

  Fajnie, że powiedziano wszystkim że to obowiązkowe jest

 40. 13 października 2017

  To ja np. z okazji Dnia Kobiet przekażę datek jakiejś organizacji charytatywnej albo hospicjum.

 41. 13 października 2017

  Tak najlepiej odebrać tym co z tego starają się jakoś utrzymać

 42. 13 października 2017

  E tam, czy to strajk, czy zwolnienia bez kwiatuszka nie ma dnia nauczyciela ;D

 43. 13 października 2017

  Już myślałem, że na biednych lekarzy-rezydentów zbierają

WIZYTÓWKI

ogłoszenia

 • Do wynajęcia 2-pokojowe mieszkanie w centrum Gliwic. Świeżo po remoncie. Tanio

  12 lipca 2018

  reklama 2-pokojowe mieszkanie w centrum Gliwic. Świeżo po remoncie, w pełni umeblowane. Kontakt: 605 230 345 reklama

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Praca na terenie Gliwic i okolic. Poszukiwani pracownicy remontowo-budowlani

  31 maja 2017

  Zatrudnię pracowników remontowo - budowlanych od zaraz. Praca na terenie Gliwic i okolic. Telefon: 602-424-822 [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Do wynajęcia lokal użytkowy przy ulicy Bernardyńskiej i garaż przy ulicy Chorzowskiej

  14 listopada 2016

  reklama Zarząd Budynków Miejskich II TBS Spółka z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Warszawskiej 35 B informuje, że posiada do wynajęcia: Lokal użytkowy położony w ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • remonty

 • Dobra wiadomość dla kierowców! Rondo turbinowe przy Bojkowskiej jest już gotowe

  30 sierpnia 2018

  Rondo turbinowe przy ul. Bojkowskiej to jeden z elementów południowej obwodnicy miasta. Jego budowa zakończyła się na początku lipca, a [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Węzeł DK 88 – DTŚ – Portowa sprawia kierowcom trudności. ZDM planuje zmiany

  30 lipca 2018

  Drogowcy przeanalizują możliwość poprawy komunikacji w tych miejscach, tak aby „turbina” przy ul. Portowej i zjazdy z [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Wyciągną tory, wymienią nawierzchnię… Rusza remont Jagiellońskiej!

  27 lipca 2018

  Stan nawierzchni ul. Jagiellońskiej jest kiepski. Do tego dochodzi zmora wielu kierowców, czyli zalegające tam od niemal 9 lat torowisko [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • powiat

 • Niebezpieczne skrzyżowanie przy ruchliwym odcinku DK78 doczeka się sygnalizacji świetlnej

  21 marca 2018

  Na skrzyżowaniu przy bardzo ruchliwym odcinku DK 78 prowadzącym z Gliwic do Rybnika zostaną zamontowane światła. Chodzi o niebezpieczną [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Nowy policyjny samochód za prawie 50 tys. zł. Już przekazano kluczyki

  28 grudnia 2017

  Samochód w połowie sfinansowano ze środków samorządowych, pozostałą część pokryła policja. Kluczyki mundurowym, w imieniu [...]

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • Jedna z ważniejszych i najbardziej uczęszczanych ulic. Remont na ukończeniu

  30 sierpnia 2017

  reklama Ta ulica była w bardzo złym stanie technicznym i ekonomicznie nieuzasadnione było już wykonywanie remontów cząstkowych. W związku z tym postanowiono wymienić nawierzchnię całościowo.   Ulica ...

  Zobacz wszystkie wiadomości
 • dzisiaj dzisiaj w gliwicach gazeta gliwice Gliwice gliwice 24 Gliwice info gliwickie nowiny informacje KMP Gliwice media w Gliwicach policja portal gliwice Sport w Gliwicach straż miejska UM Gliwice w Gliwicach wiadomości wiadomości z Gliwic wydarzenia wydarzenia gliwice wypadek ZDM