SixSilver Jubiler Gliwice

Uciekł Ci autobus? Kawa już na klawiaturze? Może właśnie dzisiaj z wizytą wpada teściowa?

To pewnie dzisiejszy pech prześladuje Cię od samego rana. Jeśli jednak jeszcze nic się nie stało, to wszystko być może dopiero przed Tobą. Dobra wiadomość jest taka, że w tym roku mamy tylko dwa piątki trzynastego, zła – jeden z nich wypada właśnie dzisiaj. 

FORUM

Lista pechowych przypadków ciągnie się chyba w nieskończoność. Wszystkie te małe i większe tragedie pewnie przydarzyłyby się bez względu na to, jaki jest dzień. Niektórzy twierdzą jednak, że wszystkiemu jest winny piątek trzynastego i determinuje pecha.

Strach przed piątkiem trzynastego nazywany jest paraskewidekatriafobią. Powstała też seria amerykańskich horrorów “Piątek, trzynastego”. Podobno korzenie tej feralnej daty sięgają średniowiecza. 13 października 1307 roku fałszywie oskarżeni przez Filipa IV, Templariusze spłonęli na stosie. Tuż przed spłonięciem Ostatni Wielki Mistrz Zakonu, Jacues de Molay, przeklął ówczesnego króla Francji oraz papieża Klemensa V, którzy zmarli rok później. 

Wiele osób deklaruje, że nie wierzy w przesądy, ale tak na wszelki wypadek puszcza przodem innego przechodnia, żeby to jemu przebiegł drogę czarny kot. Lepiej przecież dmuchać na zimne 😉

6 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here